Lietuvoje

2019.03.04 02:12

Artūras Zuokas apie antrąjį turą: turiu iš ko paimti balsus

Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.03.04 02:12

Grįžęs į rinkimų štabą kandidatas į Vilniaus miesto merus Artūras Zuokas šypsojosi ir džiaugėsi savo bei visos partijos rezultatais ne tik Vilniuje, bet ir kitose savivaldybėse.  

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas, Vilniaus miesto savivaldybės narys A. Zuokas, rinkimuose dalyvauja su sąrašu pavadintu A. Zuoko ir vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius”.

Suskaičiavus 39 rinkimų apygardų balsus A. Zuokas yra surinkęs 22 procentus balsų ir yra antroje vietoje bei atsilieka nuo dabartinio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, šiuo metu turinčio 33,81 procentus balsų.

„Geras vakaras ir gera naujo sezono pradžia“, – džiaugiasi A. Zuokas.

A. Zuokas taip pat teigia, kad tokių rezultatų ir tikėjosi: „Tuo buvau užtikrintas jau vakar.“

Politikas kalba, kad jo sąrašo programa labiausiai sutampa su konservatorių kandidato Dainiaus Kreivio, Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus, taip pat su Darbo partijos kandidato Viktoro Uspaskicho programa.

„Aš turiu daug didesnį palaikytojų ratą, taip pat turiu iš ko paimti balsus“, – tikina A. Zuokas.

Politiko teigimu, jo požiūris labai skiriasi nuo dabartinio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus programos, jis taip pat kritikuoja R. Šimašiaus politiką ir sako, kad šiuo metu mero pagrindinis tikslas yra duobių lopymas. A. Zuokas taip pat atkreipė dėmesį į šiukšlių problemą ir kalbėjo, kad vilniečiai tuoj pradės šiukšles nešti į savivaldybę.

Pagrindiniu tikslu politikas įvardija siekį patekti į antrąjį rinkimų turą, laimėti rinkimus ir pradėti naujus darbus.

„Per šiuos ketverius metus gyvenimas Vilniuje nelabai pajudėjo į priekį, norėtųsi grįžti su nauja energija“, – sako A. Zuokas.

Vienas pagrindinių A. Zuoko pažadų – nemokamas viešasis transportas. Politikas taip pat teigia sieksiantis įrengti daugiau mažesnių mokyklų, statyti daugiafunkcinius ugdymo centrus ir taip pagerinti švietimo sistemą, taip pat kurti ir tvarkyti viešąsias erdves.

Sostinei A. Zuokas vadovavo tris kadencijas – Vilniaus meru buvo išrinktas 2000–2007 bei 2011–2015 metų kadencijoms. Į Vilniaus merus liberalų pirmininkas kandidatavo ir 2015 metais, tačiau pakartotinio balsavimo metu surinko 36,84 procentus balsų nuo visų dalyvavusių rinkėjų ir pralaimėjo dabartiniam sostinės merui Remigijui Šimašiui.

A. Zuokas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu buvo 2000-2003, 2007-2008 ir 2011-2019 metais. 2004–2008 ir 2008–2012 metais politikas buvo išrinktas Seimo nariu, tačiau 2009 metais atsisakė Seimo nario mandato ir atsistatydino. 2016 metais A. Zuokas dar kartą kandidatavo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, tačiau išrinktas nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.