Lietuvoje

2019.03.04 02:47

R. Karbauskis: „valstiečių“ pozicijos sustiprėjo

BNS2019.03.04 02:47

Pirmadienio naktį plaukiant balsams iš apylinkių, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigia besidžiaugiantis, kad partijos pozicijos sustiprėjo. 

„Ateinam į Klaipėdos tarybą, ateinam į Vilniaus tarybą, į Marijampolės tarybą – ten, kur mes anksčiau nebuvom (...) palinkėt galiu visiems tik vieno – kuo platesnių koalicijų, kad jiems patiems būtų geriau dirbti“, – žurnalistams partijos rinkimų štabe sakė R. Karbauskis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, kol kas merų rinkimuose Biržų rajone pirmauja Vytas Jareckas, Ignalinos rajone – Henrikas Šiaudinis, Panevėžio rajone – Povilas Žagunis, Šiaulių rajone – Antanas Bezaras. Į antrą turą gali patekti dar 13 „valstiečių“ kandidatų.

R. Karbauskis teigė manęs, kad savivaldybių rinkimų rezultatai bus labiau susiję su nacionalinėmis tendencijomis, bet „matosi, kad žmonės atskyrė“ dalykus. 

„Nebeliko ryšio, ar partija palaikoma nacionaliniu lygiu“, – sakė R. Karbauskis.

Taip pat jis išreiškė sveikinimus rinkimuose Kaune pirmaujančiam merui Visvaldui Matijošaičiui ir jo komitetui „Vieningas Kaunas“. R. Karbauskis teigė besitikintis, kad komitetai, laimintys regionuose, bendradarbiaus su „valstiečių“ partija.

„Kauno merą reikia pasveikinti – 80 proc. palaikymas. Tikiuosi, kad mes ir toliau sėkmingai dirbsim kartu. Komitetų pergalės ir Šiauliuose, ir Kaune, ir Vilniuje rodo tai, kad partijoms yra, kur pasitempti. Ir aš tikiuosi, kad jie bendradarbiaus su „valstiečiais“, nes mes ir nacionaliniu lygmeniu darom tuos darbus, kurie reikalingi“, – teigė „valstiečių“ pirmininkas.

Prieš ketverius metus vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose „valstiečiai“ gavo 142 mandatus ir 4 mero postus.