Lietuvoje

2019.03.04 09:35

Šimašius: tikslas turėti didžiausią frakciją ir būti antrajame ture – pasiektas

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.03.04 09:35

Balsų daugumą turintis dabartinis miesto meras R. Šimašius teigia, kad kol kas per anksti skelbti pergalę, bet visi balsavimo rezultatai rodo, kad jos galima jau greitai tikėtis.  

„Kol kas per anksti skelti pergalę, bet tendencija yra gera. Manau, kad tą pergalę tikrai bus galima skelbti greitai ir tie uždaviniai, kuriuos kėliau – turėti didžiausią frakciją ir išeiti į antrą turą yra pasiekti“, - sakė Vilniaus meras.

Anot jo, dabar pagrindinis uždavinys yra, kad jį palaikantys žmonės neužmigtų ant laurų ir ateitų į antrąjį rinkimų turą.

Žurnalistams pasiteiravus ar jau vyksta derybos dėl koalicijos formavimo R. Šimašius teigė, kad derybos vyksta, o jis pats jau kalbėjosi su konservatoriais, lenkų rinkimų akcija, tvarkos ir teisingumo partija bei darbo partija.

Vis dėlto, R. Šimašius tvirtino, kad kol nėra galutinių rinkimų rezultatų, netiki, kad pavyks susiderėti dėl koalicijos.

„Derybos turi vykti su visais. Yra vieni, su kuriais lengviau kalbėtis, o kiti – su kuriais sunkiau. Jaunalietuvių ir laisvės sąjungos koalicija yra tos, su kuriomis sunkiau kalbėtis, nes A. Zuokas turi nebaigtų reikalų su sąžine ir nelabai ta koalicija tinka su atviru Vilniumi“, - galimus koalicijos formavimo keblumus vardino R. Šimašius.

Vilniaus meras taip pat pažymėjo, kad jo nestebina prastas konservatorių pasirodymas rinkimuose.

„Aš manau, kad Dainiaus Kreivio nihilistinis požiūris, kad jis prieš didžiuosius projektus, kad viskas čia blogai. Toks požiūris neatskleidžia vilniečių nuotaikų. Yra dalykų, kurie Vilniuje turi būti geresni, bet neapstebėti, kad miestas taip sparčiai žengia į priekį, tam man atrodo, kad tai yra prasilenkimas su realybe ir tai pakišo jam koją“, – tvirtino R. Šimašius.

Suskaičiavus balsus 39–ose iš 151–os apylinkės, R. Šimašius turi 34,29 proc. balsų (14,5 tūkst.) , o A. Zuokas – 22,40 proc. (9,4 tūkst.). Trečioje vietoje rikiuojasi darbietis Viktoras Uspaskich su 14,40 proc. balsų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.