Lietuvoje

2019.03.04 03:30

Merų rinkimų rezultatų skaičiavimas: dalis politikų triuškino savo oponentus

LRT.lt, BNS2019.03.04 03:30

Rinkimų komisijoms skaičiuojant savivaldos rinkimų rezultatus, aiškėja savivaldybės, vadovą išsirinkusios jau per pirmąjį turą – dažniausiai pergalę galės švęsti ligšioliniai miesto vadovai.

Laimi triuškinančiai

Naujausi duomenys iš Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) rodo, kad dalis politikų triuškinamas pergales pasiekė jau pirmajame ture.

Šalčininkų rajone, panašu, jog užtikrintą pergalę iškovos dabartinis miesto vadovas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Zdislavas Palevičius. Suskaičiavus 30 iš 36 apylinkių duomenimis, jį palaikė daugiau nei 80 proc. rinkėjų.

Panašu, kad užtikrintai dar vienai kadencijai į savivaldybės vadovės postą žengs ir Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Dabartinė vadovė suskaičiavus 17 iš 23 apylinkių turi beveik 70 proc. palaikymo balsų.

Užtikrintą pergalę mero poste greičiausiai iškovos ir dabartinis Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Politikas suskaičiavus 3 iš 7 apylinkių turi surinkęs daugiau nei 70 proc. balsų.

Druskininkų dabartinis meras Ričardas Malinauskas taip pat kraunasi triuškinančią persvarą ir, panašu, jau pirmajame ture taps meru eiliniai mero kadencijai mieste. Nors suskaičiuota tik 5 apylinkės iš 14, tačiau R. Malinauskas kol kas turi surinkęs beveik 72 proc. balsų.

Akmenės rajone pirmauja dabartinis miesto vadovas socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. Likus suskaičiuoti duomenis iš 6 apylinkių meras sulaukė daugiau nei 58 proc. balsų.

Vilniaus rajono merė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Marija Rekst renka apie 65 proc. balsų, tiesa, dar liko suskaičiuoti apie pusę apylinkių.

Kauno mieste užtikrintai pirmauja rinkimų komitetą vedantis dabartinis jo vadovas Visvaldas Matijošaitis su daugiau nei 75 proc. balsų, bet tai kol kas labai nedidelis balsų skaičius, suskaičiuoti rezultatai 7 apylinkėse iš 91-os mieste.

Kauno rajone pirmauja Valerijus Makūnas. Lietuvos socialdemokratų partijos narys surinko 58,63 proc. balsų, o rinkimų komisija suskaičiavo 49 apylinkių rezultatus iš 57.

Jonavos rajone mero rinkimuose pirmauja vadovauti miestui siekiantis grįžti socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. Pirminiais pusės apylinkių duomenimis, už jį balsavo apie 54 proc. rinkėjų.

Švenčionių rajone mero rinkimų rezultatai taip pat aiškėja – Rimantas Klipčius surinkęs 61,71 proc., suskaičiavus 17 apylinkių iš 26.

Per praėjusius rinkimus pirmajame ture išrinkta 19 merų. Iš jų aštuoni buvo iškelti socialdemokratų, keturi – konservatorių, po du – „valstiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, po vieną – liberalų ir „tvarkiečių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.