Lietuvoje

2019.03.04 09:35

Pirmasis meras rinkimuose: Gailius parlamentaro kėdę iškeis į Joniškio mero

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.03.04 09:35

Joniškio rajono mero rinkimuose užtikrintai pirmauja Liberalų sąjūdžio atstovas parlamentaras Vitalijus Gailius – jis turėtų būti išrinktas jau per pirmąjį rinkimų turą.

Šiuo metu suskaičiavus duomenis 30-tyje apylinkių iš 36, už V. Gailių balsavo per 65 proc. rinkėjų.

Bendras aktyvumas savivaldybėje viršija 47 procentus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, artimiausia V. Gailiaus konkurentė socialdemokratė Vaida Aleknavičenė yra surinkusi per 18 proc. balsų.

Liberalai Joniškyje pirmauja ir pagal gaunamų mandatų skaičių, su maždaug 40 proc. balsų jie gautų dešimt vietų šioje savivaldybėje. Jų artimiausi konkurentai socialdemokratai ir „valstiečiai“ yra surinkę apie 17–18 proc. balsų, pretenduotų į keturis–penkis mandatus.

Dabar Joniškio rajono mero pareigas eina taip pat liberalas Gediminas Čepulis.

Jau pirmajame ture pergalę kovoje dėl Joniškio mero posto išplėšęs Vitalijus Gailius neslėpė džiaugsmo tokiu rezultatu. Jis kalbėjo, kad tikėjo Joniškio žmonėmis, o joniškiečiai patikėjo juo.

„Nuotaika, kaip ir turėtų būti laimėjus rinkimus. Aš tikėjau Joniškio krašto žmonėmis. O jeigu jie manimi patikėjo, rezultatas tai atspindi“, – sakė V. Gailius.

Paklaustas, kokių darbų planuoja imtis pirmiausia, naujai išrinktas Joniškio meras sakė, kad pirmuosius darbus labai aiškiai diktuoja vietos savivaldos įstatymas. Jis siūlė sulaukti rinkimų rezultatų patvirtinimo, o tuomet suformuos valdančią koaliciją, politinio pasitikėjimo komandą ir imsis programos įgyvendinimo.

Paskutinius maždaug septynerius metus dirbęs parlamente ir šioje kadencijoje vadovavęs Antikorupcijos komisijai V. Gailius teigė, niekada nesilaikė postų ar kėdžių, yra joniškietis ir jaučiasi skolingas šio krašto žmonėms, todėl grįš dirbti jiems.

Kol kas jis neatviravo, su kuria kita politine jėga Joniškio savivaldybėje sudarys koaliciją. Anot jo, rinkėjai suteikė mandatą rinktis, su kuo bendradarbiauti, o su kuo ne. Visgi kol kas jis neatmeta nė vieno galimo koalicijos varianto.

V. Gailius yra išrinktas vienmandatėje Žiemgalos apygardoje. Tai reiškia, kad jam perėmus mero pareigas, šioje apygardoje bus rengiami nauji rinkimai ir joniškiečiai turės išsirinkti, kas jiems atstovaus Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt