Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.03 22:19

Artūras Zuokas: esu būsimasis Vilniaus meras

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.03.03 22:19

Kandidatas į Vilniaus miesto merus Artūras Zuokas sekmadienio vakarą kalbėdamas su žurnalistais buvo nusiteikęs linksmai, juokavo ir save vadino būsimu Vilniaus meru.  

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas, Vilniaus miesto savivaldybės narys A. Zuokas rinkimuose dalyvauja su sąrašu pavadintu A. Zuoko ir vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius”.

Kandidatą į Vilniaus merus džiugino piliečių aktyvumas balsuojant, anot jo, vilniečiams reikia pokyčių.

„Vilnius yra sostinė, tai labai dinamiškas miestas, jis negali būti lyginamas su kitais miestais, šiandien pokyčiai Vilniuje yra būtini, žmonės jų taip pat nori“, – kalba A. Zuokas.

Politikas nesitiki iš karto laimėti rinkimų, pasak A. Zuoko, jis pateks į antrąjį rinkimų turą, o jei nutiktų kitaip, rinkėjai jį labai nustebintų.

E. Genio/LRT nuotr.

Kandidatas į Vilniaus merus džiaugiasi savo komanda ir linki jiems sėkmės.

„Dėl antrojo turo būsiu laimingas ir labai tikiuosi, kad ir mano sąrašas gaus daug mandatų, juk dalyvaujame rinkimuose ne tik Vilniuje, dalyvaujame ir kitose savivaldybėse, todėl tikiuosi, kad pasiseks ir kitiems kandidatams“, – sako A. Zuokas.

Kandidatas neatskleidė, su kuo galėtų susidurti antrajame rinkimų ture, tačiau tikino tai žinantis. „Nesakysiu garsiai – tada visi nueis miegoti. Kokia prasmė laukti rezultatų, jei viskas ir taip aišku“, – šypsosi A. Zuokas.

Vienas pagrindinių A. Zuoko pažadų – nemokamas viešasis transportas. Politikas taip pat teigia sieksiantis įrengti daugiau mažesnių mokyklų, statyti daugiafunkcinius ugdymo centrus ir taip pagerinti švietimo sistemą, taip pat kurti ir tvarkyti viešąsias erdves.

Palaiko P. Gražulis

Palaikyti A. Zuoko atvyko ir Seimo narys Petras Gražulis. Anot jo, A. Zuokas turėtų patekti į antrąjį rinkimų turą. P. Gražulio teigimu, paskutiniais metais Vilniui trūko veržlumo bei lyderystės, o A. Zuokas galėtų tai pakeisti ir atnešti daugiau gyvumo.

„Nors labai sunku prognozuoti, bet manau, kad Artūras yra vienas tų, kurie gali patekti į antrą turą. Iš žmonių girdime, kad norėtųsi ryžtingesnio mero. Dirbdamas meru A. Zuokas padarė ir nemažai klaidų, bet yra tokia patarlė „Už vieną muštą – dešimt nemuštų.“ Praėjo nemažai laiko ir A. Zuokas išvadas tikrai padarė, jis turi patirties, nėra praradęs to ryžtingumo ir veržlumo“, – kalba P. Gražulis.

E. Genio/LRT nuotr.

Sostinei A. Zuokas vadovavo tris kadencijas – Vilniaus meru buvo išrinktas 2000–2007 bei 2011–2015 metų kadencijoms. Į Vilniaus merus liberalų pirmininkas kandidatavo ir 2015 metais, tačiau pakartotinio balsavimo metu surinko 36,84 procentus balsų nuo visų dalyvavusių rinkėjų ir pralaimėjo dabartiniam sostinės merui Remigijui Šimašiui.

2004–2008 ir 2008–2012 metais politikas buvo išrinktas Seimo nariu, tačiau 2009 metais atsisakė Seimo nario mandato ir atsistatydino. 2016 metais A. Zuokas dar kartą kandidatavo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, tačiau išrinktas nebuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi