Lietuvoje

2019.03.04 00:02

Remigijus Šimašius: pirmajame ture pergalės tikėtis naivu

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.03.04 00:02

Perrinkimo antrai kadencijai siekiantis dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasirodė rinkimų štabe. Visuomeninio rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ vedlys buvo puikios nuotaikos bei susirinkusiems žurnalistams teigė, kad rinkimuose tikisi pergalės, tačiau pripažino, kad jos naivu tikėtis pirmajame rinkimų ture.

„Vilnius labai margas miestas tai galbūt ir sunku to tikėtis (pergalės pirmajame rinkimų ture – LRT.lt), todėl manau, kad bus antrasis rinkimų turas“, – svarstė R. Šimašius.

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus dabartinis Vilniaus meras sakė, kad pirmoji užduotis būtų sudaryti veikiančią koaliciją.

„Turiu sąrašą aiškių darbų, kurie bus daromi dėliojant koaliciją. Realybė yra ta, kad pirmas darbas bu sukurti tvirtą koaliciją, kurioje būtų galima tvirtai žengti ir tuos darbus organizuoti. Pirmas darbas bus politinis“, – sakė meras.

Politiko pasiteiravus su kuo jis eitų į koaliciją, R. Šimašius sakė, kad visų pirma reikia palaukti rezultatų, tačiau minėjo, kad eitų su tais, kurie pritartų jų siūlomiems darbams ir rinkiminei programai.

„Nuotaikos pakilios, matau daug nusiteikimo mieste, kad geri dalykai turi tęstis. Yra toks jausmas, kad egzaminas jau išlaikytas, bet galutinis vertinimas dar laukia. Bet tikiuosi, kad viskas bus gerai ir turėsime stiprią komandą taryboje ir galėsime darbus tęsti su entuziazmu ir dideliu greičiu“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

Dabartinis Vilniaus meras nebuvo linkęs prognozuoti, kokį mandatų skaičių gaus jo atstovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas.

„Tikiuosi, kad turėsiu stipresnę daugumą taryboje ir pokyčiai galėtų būti žengiami žymiai tvirtesne koja, kad nereikėtų stabčioti kiekvieną kartą taryboje renkant balsus“, – sakė Vilniaus meras bei pridūrė, kad savo pergale neabejoja.

„Pergale tikiu. [...] Laukiu rezultatų, laukiu įvertinimo, labai nuoširdžiai tikiu savo ir komandos pergale“, – sakė jis.

Žurnalistams pasiteiravus, kas yra R. Šimašiaus pagrindinis konkurentas, meras teigė, kad kas bus, su tuo ir rungsis bei pripažino, kad nerealu tikėtis, kad rinkimus laimės pirmajame ture.

Štabe susirinkusiems komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ nariams R. Šimašius gyrėsi, kad pirmą kartą per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį niekas iš savivaldybės nebuvo išvestas su antrankiais.

Praėjusių metų rudenį, Vilniaus meras paskelbė, kad dėl nesutarimų partijos viduje, palieka  Liberalų sąjūdį bei mero posto sieks su visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“.

Savivaldybių tarybų rinkimuose Lietuvoje dėl 1502 mandatų, 60 iš jų – merų postai, varžosi apie 13 tūkst. kandidatų. Vilniaus mieste mero posto siekia 17 kandidatų.

A.Armonaitė: sąrašas turėtų laimėti rinkimus

R. Šimašiaus komitete „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ pasirodė ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė. Anot jos, komitetas turėtų laimėti balsų daugumą Vilniaus mieste bei užsitikrinti didžiausią mandatų skaičių.

„Neabejoju, kad Šimašius bus antrame ture. Neabejoju, kad ir sąrašas turėtų laimėti rinkimus. Pastaruosius porą mėnesių bendravau su vilniečiais ir vaikščiojau nuo durų prie durų, tai jaučiu, kad spėjimai pasitvirtins“, – sakė A. Armonaitė.

Anot jos, sprendimas kartu su R. Šimašiumi pasitraukti iš Liberalų Sąjūdžio buvo teisingas ir balsų rinkimų komitetui „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ Vilniaus savivaldoje sumažinti neturėtų.

A. Armonaitė taip pat pastebi, kad jos ir dabartinio Vilniaus mero kuriamai politinei partijai rinkimų rezultatai įtakos neturės.

„Šimašiaus pergalė mūsų kuriamos partijos kelią sustiprintų ir įtvirtintų, tačiau nuo rezultatų, data ar procesų spartumas tikrai nepasikeis“, – komentavo Seimo narė.

P. Poderskis tikisi likti

Dabartinis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis portalui LRT.lt teigė, kad tikisi dar ketverius ateinančius metus ir toliau prisidėti prie miesto valdymo bei būti administracijos direktoriumi.

„Tikiuosi ir manau, kad pavyks mums tai padaryti“.

P. Poderskio pasiteiravus, ar jis sutiktų būti administracijos direktoriumi jei rinkimus laimėtų kita politinė jėga nei R. Šimašiaus komitetas, portalui LRT.lt jis teigė, kad taip.

„Manau, kad jei sutartume dėl tų darbų, kuriuos reikia padaryti Vilniui, turbūt sutikčiau“, – sakė jis. 

Dabartinis Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas sakė, kad per ateinančius keturis metus siektų keisti savivaldybės valdymą ją optimizuojant.

„Turiu daug planų pasidaręs, manau, kad esame smarkiai pasiruošę pakeisti savivaldybės darbą. Naujas startas leistų padaryti labai daug reikšmingų pokyčių. Turime pasitvirtinę skaitmenizavimo strategiją. Būtų taikomas optimizavimo planas. Tačiau tai nereiškia, kad atleisime žmones. Su tais pačiais resursais bandysime padaryti daugiau“, – portalui LRT.lt sakė P. Poderskis.