Lietuvoje

2019.03.04 00:41

Konservatorių kandidatas į Vilniaus merus Kreivys: tikimės pergalės

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.03.04 00:41

Vilniaus mero posto siekiantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Dainius Kreivys įsitikinęs, kad sekmadienį jo kova dėl sostinės vadovo posto nesibaigs. „Prastas karys, kuris nenori būti generolu“, – paklaustas, ar tikisi pergalės, sakė D. Kreivys.

Laukti rinkimų rezultatų TS-LKD būstinėje susirinko sekmadienio vakarą susirinko gausus būrys konservatorių partijos narių ir jų artimųjų. Partijos kandidatas Vilniaus mero rinkimuose D. Kreivys atrodo nusiteikęs pakiliai ir su šypsena teigė, kad tikisi patekti į antrąjį rinkimų turą, vyksiantį po poros savaičių.

„Tikiuosi, pradžiai, antro turo“, – sakė konservatorių kandidatas. Paklaustas, ką laiko savo aršiausiu konkurentu rinkimuose, jis vienos pavardės neįvardijo. Jis kalbėjo, kad gali įvykti skirtingi scenarijai, mat iš pradžių manęs, kad lemiama kova vyks tarp jo ir Remigijaus Šimašiaus, sekmadienį vakare dėl to jau nebuvo tikras.

Jis tikino, kad tikisi pergalės tiek pirmajame, tiek antrajame rinkimų ture. Paklaustas, ko imtųsi pirmiausia, jei taptų meru, D. Kreivys teigė, kad turi aiškią programą: „Reikėtų pradėti nuo Vilniaus strateginio plano ir planavimo, savivaldybės struktūros pertvarkos, sukurti mechanizmą, kuris realiai galės įgyvendinti visus projektus, kuriuos planuojame – kalbame ir apie kamščius, ir infrastruktūrą, kurios rajonuose trūksta, ir apie poliklinikų pertvarką.

Žiūriu labai kompleksiškai. Tam, kad galėtume judėti į priekį, turime sukurti sistemą. Tai užtruks kokį pusmetį, bet paskui veiks sistema.“

Paklaustas, ką mato galimų koalicijos partnerių pozicijose, o su kuo jos nieku gyvu nesudarytų, D. Kreivys atsakė, kad partnerių nerūšiuoja ir mano, kad su visais galima dirbti. Pasak jo, galima bus dirbti su tais, su kuriais sutars dėl programinių punktų.

G. Landsbergis tikisi, kad dauguma TS–LKD merų bus perrinkti

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad pirmieji rezultatai leidžia tikėtis, jog dauguma partijos merų bus perrinkti.

„Kol kas pirmieji duomenys rodo vienintelę tendenciją, kad ten, kur mūsų merai buvo laimėję 2015 metais, tikėtina, kad dauguma bus perrinkti“, – BNS partijos rinkimų štabe sekmadienį sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat neabejoja, kad keli konservatorių merai bus išrinkti jau pirmajame ture.

Kalbėdamas apie didmiesčius, G. Landsbergis sako, kad ryškiausi pokyčiai po rinkimų turėtų paliesti Kauną, kur mero Visvaldo Matjošaičio „Vieningas Kaunas“, anot jo, turėtų pasirodyti stipriai ir tai kelia grėsmę kitiems politiniams dalyviams nepatekti į tarybą.

„Mūsų skaičiavimai rodo, kad gali būti dideli pokyčiai tuo atveju, kad neliks kitų partijų. Yra tikimybė, kad kitos partijos gali surinkti labai mažai balsų ar net nepereiti reikalingo 4 proc. barjero. Vilnius ir Klaipėda išlaiko didelę intrigą“, – teigė G. Landsbergis.

2015-aisiais savivaldos ir merų rinkimuose TS–LKD užsitikrino 253 mandatus savivaldybių tarybose, 11 merų, 4 jų išrinkti pirmajame ture.

Siūlė laukti skaičių

Prezidento rinkimuose konservatorių iškelta Ingrida Šimonytė atvykusi į rinkimų štabą vertinti D. Kreivio šansų neskubėjo. Tuo metu, kai buvo kalbama su politike, dar nė viena Vilniaus miesto rinkimų apylinkė nebuvo pateikusi savo rezultatų.

„Manau, kad sulaukime Vilniaus miesto rezultatų ir tada vertinsime tuos šansus. Konkurentų buvo labai daug, tikrai, biuletenyje pavardžių buvo kaip daugiau nei kada nors, bet matysime, kai bus Vilniaus skaičiai. Dabar nė vieno nėra, tai čia toks šaudymas į kepurę nelabai turi didelę prasmę“, – sakė I. Šimonytė.

Šalies vadovės posto siekianti politikė kalbėjo ir apie tai, kokią įtaką savivaldos rinkimai gali turėti prezidento rinkimams. Anot I. Šimonytės, tai visiškai skirtingi dalykai, turintys savo dinamikas. Ji kalbėjo, kad besilakant regionuose supranta, kad ten žmonės visiškai kitaip mato savivaldos rinkimus nei nacionalinius.

„Įsivaizduoju, kad partijoms vertinantis savo pasitikėjimo mandatą ir savo rezultatus, aišku, tie rezultatai bus labai svarbūs. Niekaip, turbūt, labai tiesiogiai su prezidento rinkimais to nesusiesiu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Politikė kalbėjo, kad yra optimistė, o vertinti rezultatus, kuomet savo skaičius pateikė dar mažas skaičius apylinkių. Pasak jo, visuose rinkimuose galima įžvelgti panašią situaciją, kai pasirodžius mažųjų apylinkių rezultatams pradedama daryti išvadas, bet tuomet pasirodo didžiųjų apylinkių rezultatai ir viską sujaukia.

Apie tai, kad deleguoja D. Kreivį į kovą dėl Vilniaus mero posto, konservatoriai pranešė dar rugsėjo pabaigoje. Tuomet pats kandidatas kalbėjo, kad nors gimė Jonavoje, save laiko vilniečiu, nes šiame mieste augo, baigė mokslus, kūrė verslą, dirbo ūkio ministru, pasipiršo žmonai, o šiuo metu dirba Seime. Kandidate Kauno miesto mero rinkimuose TS-LKD iškėlė buvusią laikinąją Kauno technologijos universiteto rektorę Jurgitą Šiugždinienę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.