Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 00:13

Mero posto siekiantis Uspaskichas mąsto ir apie premjero kėdę

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.03.04 00:13

Neseniai prie Darbo partijos vairo grįžęs jos įkūrėjas, Vilniaus miesto mero posto siekiantis Viktoras Uspaskichas sėkme neabejoja ir jau galvoja apie antrąjį rinkimų turą. Be to, V. Uspaskichas įsitikinęs ir partijos sėkme 2020 metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose ir jau mąsto apie premjero kėdę.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatų Darbo partijos laukti rinkosi į sostinės centre esančią savo būstinę.

„Šitie rinkimai labai sudėtingi, mūsų partijai ypatingai sunkūs. Po draskymo ir kitų dalykų tik pavyko atstatyti visą struktūrą. Nauja tvarka ir visuomeniniai komitetai pridarys šiek tiek reikalų. Todėl galvoju, kad spėlioti neįmanoma ir man patiko, kaip pasakė Landsbergis, kad teks laukti visokių siurprizų“ – žurnalistams rinkiminiame štabe kalbėjo V. Uspaskichas.

Jis sakė į rinkimus žiūrintis ramiai, nes jo pagrindinis tikslas yra išlaikyti tokį patį tarybų narių ir merų skaičių, kokį Darbo partija turėjo iki šiol.

Paklaustas, ar tikisi atsidurti antrajame savivaldos rinkimų ture, Darbo partijos lyderis sakė labai to norintis. Jis pasakojo, kad net sulaukė už jį balsavusių žmonių nuotraukų, kuriose – nufotografuoti rinkimų biuleteniai: „Pakankamai sudėtinga, bet viskas priklauso nuo rinkėjų.“ V. Uspaskichas mano, kad jo didžiausi konkurentai siekiant Vilniaus mero posto – reitingų lyderiai Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas. O štai siekiant tarybų narių postų konkurentais mato „Tvarkos ir teisingumo“ partiją, „valstiečius“, socialdemokratus.

Partiją ves į Seimą

V. Uspaskichui grįžus prie Darbo partijos vairo, jos reitingai kilo. Paklaustas, kokią ateitį prognozuoja savo vadovaujamai politinei jėgai, jos pirmininkas atsakė, po kitų Seimo rinkimų Darbo partija tikrai bus parlamentinė.

„Aš pats vesiu ją į Seimą. Tikrai suformuosiu gerą komandą, todėl, kad savivaldos rinkimai nuo partijos vadovybės mažai priklauso, mes galime tik bendrą foną padaryti. Negalime pakontroliuoti, kokie žmonės bus sąraše, dėl kai kurių kreipėmės į VSD ir prokuratūrą“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Jis prognozavo, kad Darbo partija kovos dėl dvejų mandatų Europos Parlamento rinkimuose, o 2020 metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose pagal balsus bus antroje arba trečioje vietoje. Pats V. Uspaskichas kol kas nežino, ar jei nebus išrinktas Vilniaus meru, sieks dar vienos europarlamentaro kadencijos. Jis teigė prašęs partijos narių kol kas neįtraukinėti jo į kandidatų sąrašą.

„Rytoj rinksis taryba, aš kol kas neleidžiu savęs įtraukti į sąrašą. Turiu abejonių. Greitai bus Seimo rinkimai, pažiūrėsime, nuspręsime su komanda. Aš vis tiek turiu padaryti partiją parlamentine, pats kandidatuosiu į premjerus“, – ambicingus tikslus vardijo Darbo partijos lyderis ir pridūrė, kad jei būtų išrinktas meru, tauta jo prašytų tapti ir premjeru.

Garantuotas sėkme

Apie vidurnaktį Vilniuje rezultatus buvo pateikusios 9 iš 151 apylinkių. Jų duomenimis, pirmavo R. Šimašius, o antrąją vietą užėmė V. Uspaskichą aplenkęs A. Zuokas. Visgi panašu, kad V. Uspaskicho nuotaikos tai nesugadino. Jis buvo įsitikinęs, kad ne tik paklius į antrąjį rinkimų turą, bet ir laimės Vilniaus miesto mero postą.

„Antrame ture kovos nebus. Aš tikrai pabandysiu sutelkti visus 17 komandų į vieną komandą, dirbti vilniečių labui. Antrame ture yra dideli šansai laimėti. Antras vis tiek bus, tai aiškiai matosi“ – sakė V. Uspaskichas.

R. Šimašius anksčiau yra sakęs, kad vargu ar sudarytų koaliciją su A. Zuoko ir V. Uspaskicho vedamomis partijomis. Tačiau pats Darbo partijos lyderis teigė, kad nėra politinės jėgos, su kuria kategoriškai atsisakytų dirbti. Pasak jo, laimėjimo atveju reikėtų įsigilinti į jų programas ir tuomet spręsti, su kuria jiems pakeliui.

„Visos partijos arba politikai, dalyvaujantis politinėje veikloje, turi ieškoti sąlyčio taškų su visais politikais, jeigu matys, kad yra galimybė dirbti, efektyvinti žmonių gyvenimą. Todėl mes pasiruošę ir kas dirba su „darbiečiais“ yra patenkinti“, – sakė Darbo partijos lyderis.

Apie tai, kad sieks Vilniaus mero posto V. Uspaskichas pranešė praėjusių metų spalio viduryje. Tuomet europarlamentaras teigė, kad turi pakankamai patirties ir gali sukurti geresnę, patogesnę aplinką vilniečiams. Dalyvauti Kauno miesto mero rinkimuose Darbo partija delegavo Martyną Maulę. Iš viso V. Uspaskicho vadovaujama partija yra iškėlusi 39 kandidatus į merus.

Tai pirmieji rinkimai, kuriuose Darbo partija dalyvauja prie jos vairo grįžus V. Uspaskichui. 2016-ųjų Seimo rinkimuose nesurinkus reikalingų 5 proc. rinkėjų balsų Darbo partija Seime turėjo du vienmandatėse apygardose išrinktus Seimo narius, kurių vienas, Petras Čimbaras, vėliau prisijungė prie naujos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos. 2015-ųjų savivaldos rinkimuose Darbo partija laimėjo du merų postus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi