Lietuvoje

2019.03.01 14:48

Vytautas Bakas apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą: reikia kurti visapusiškai patrauklią darbo aplinką

ELTA 2019.03.01 14:48

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) būstinėje Medininkuose viešėjęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas atkreipė dėmesį į tinkamo finansavimo VSAT sistemai užtikrinimą ir pasieniečių motyvacijos, darbo sąlygų ir atlyginimo kėlimo klausimą.

Dalyvaudamas diskusijoje „Valstybės sienos apsauga: iššūkiai ir galimybės“, kurioje buvo aptarti 2018-ųjų tarnybos veiklos rezultatai, V. Bakas atkreipė dėmesį į VSAT pareigūnų išskirtinį vaidmenį saugant Lietuvos sienas.

„Valstybės sienos apsaugos tarnyba simbolizuoja pareigą ir atsakomybę savo Tėvynei. VSAT pareigūnai saugo ne tik Lietuvos, bet ir NATO bei Europos Sąjungos išorinę sieną. Kartu tai viena iš pagrindinių Lietuvos saugumo ir gynybos politikos užduočių“, – sakė NSGK pirmininkas.

Valstybės sienos apsaugos finansavimas nuo 2015-ųjų padidėjo 28 proc. Nuo 2016-ųjų fiksuojamas ženklus VSAT pareigūnų atlyginimų augimas.

Be to, gerėja technologinės sienų stebėjimo galimybės. Šiuo metu sistemų pagalba stebima 52,55 proc. Lietuvos išorės valstybės sienos, o 2019-ųjų pabaigoje bus stebima 56,63 proc.

V. Bakas akcentavo, kad negalima supriešinti investicijų į žmogiškuosius ir technologinius išteklius. Abiem tikslams turi būti teikiamas prioritetas.

„Tai yra dvi svarbios kryptys. Norint tobulinti sistemą, būtina tikslingai dirbti tiek su žmogiškaisiais ištekliais, tiek su technologine pažanga. Norint išlaikyti profesionalius pareigūnus ir siekiant pritraukti naujus motyvuotus žmones, reikia kurti visapusiškai patrauklią darbo aplinką“, – mintimis dalijosi V. Bakas.