Lietuvoje

2019.03.01 14:48

Prokuratūra netirs Mariaus Ivaškevičiaus pasisakymų

BNS 2019.03.01 14:48

Prokuratūra netirs rašytojo, Nacionalinės premijos laureato Mariaus Ivaškevičiaus pasisakymų.

Generalinė prokuratūra penktadienį informavo, jog Vilniaus apylinkės prokurorai paliko galioti ankstesnį Vilniaus apskrities policijos sprendimą nepradėti tyrimo dėl rašytojo pasisakymo LRT radijuje pernai gruodžio pabaigoje.

Vilniaus policijos pareigūnai tyrimą atsisakė pradėti išnagrinėję vieno pareiškėjo skundą ir nustatę, kad rašytojas nepadarė veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Skunde buvo prašoma pradėti tyrimą dėl neapykantos kurstymo ir šmeižto. 

Kaip skelbė lrt.lt, skundą prokuratūra gavo dėl LRT radijo laidoje M. Ivaškevičiaus pasakytų žodžių „išstūmėm daug lenkakalbių, išstūmėm, išžudėm žydus...“. Anot paties rašytojo, jis kaltinamas, kad tokiais žodžiais siekė apšmeižti bei kurstyti neapykantą minimų tautinių grupių atžvilgiu.

Prokuratūra vasarį jau buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl rašytojo romane „Žali“ išsakytų teiginių apie Lietuvos partizaninę kovą ir vieną jos vadovų – generolą Joną Žemaitį. Buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos reikalavo atšaukti M. Ivaškevičiui skirtą Nacionalinę premiją.

Autoriaus pusėn stojo Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba, akcentavusi, kad žodžio ir apskritai kūrybos laisvė yra viena iš pamatinių žmogaus teisių.