Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.01 12:53

Dėl internete platinamos informacijos apie Ivaškevičių ir Vanagaitę kreiptasi į prokuratūrą

ELTA 2019.03.01 12:53

Seimo narė Aušra Maldeikienė penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl interneto puslapyje „Tėvynės priešų duomenų bazė“ skelbiamos informacijos turinio, kuris, jos nuomone, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai teisei turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. 

A. Maldeikienė mano, kad puslapyje skelbiamas turinys taip pat nesuderinamas su Europos Sąjungos sutartimi.

Minėtame interneto puslapyje esą skelbiami duomenys apie rašytoją Marių Ivaškevičių ir rašytoją Rūtą Vanagaitę. Puslapio lankytojai kviečiami dalintis šių asmenų duomenimis, ganėtinai akivaizdžiai skatinant su jais susidoroti.

Seimo narė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ji pagal kompetenciją pradėtų tyrimą ir įvertintų, ar minimas internetinis puslapis ir jo autoriai nepažeidžia pagrindinių asmens laisvių, įtvirtintų Lietuvos Konstitucijoje bei Europos Sąjungos sutartyje, taip pat Baudžiamojo kodekso 167 straipsnio (Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas) ir 145 straipsnio (Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas).

Taip pat prašoma įvertinti, ar internetinio puslapio autoriai nepažeidžia teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, be žmonių sutikimo viešindami asmens gyvenamosios vietos adresą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10