Lietuvoje

2019.03.01 12:24

Vytenis Andriukaitis surinko reikalingą parašų kiekį

LRT.lt 2019.03.01 12:24

Kandidatas į Lietuvos prezidentus Vytenis Andriukaitis surinko reikiamą gyventojų parašų kiekį, kurie būtini norint dalyvauti rinkimuose, teigiama pranešime žiniasklaidai.

V. Andriukaičio kandidatūrą iki penktadienio parėmė beveik 30 tūkst. žmonių.

Daugiau nei 20 tūkst. gyventojų už kandidatą pasirašė popieriniuose parašų rinkimų lapuose, dar 9,5 tūkst. – elektroniniu būdu, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos atsakingasis sekretorius Linas Jonauskas.

„Surinkome reikiamą parašų kiekį, tačiau juos rinksime ir toliau. Mums labai svarbu bendrauti su žmonėmis, išgirsti jų lūkesčius, taigi parašų rinkimą tęsime dar savaitę ar dvi. Be to, yra ir nespėjusių pasirašyti, todėl visiems sudarysime galimybę tą padaryti – centrinėje būstinėje, rajonų skyriuose“, - sako L. Jonauskas.

V. Andriukaitį kandidatu į prezidentus iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija. Jis šiuo metu eina eurokomisaro, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, pareigas.

Pirmoji 20 tūkst. gyventojų parašų elektroniniu būdu surinko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė. Reikiamą gyventojų parašų kiekį taip pat yra surinkęs ir Gitanas Nausėda. Vienu rinkimų favoritu laikomas premjeras Saulius Skvernelis pagal surinktų gyventojų parašų kiekį kol kas atsilieka nuo konkurentų.

Prezidento posto siekiantys asmenys parašus gali rinkti iki kovo 28 d.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d.