Lietuvoje

2019.03.01 09:20

Gabrielius Landsbergis: Gitano Nausėdos keliami prezidentiniai tikslai aptakūs

ELTA2019.03.01 09:20

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis dar kartą pažėrė kritikos į prezidentus pretenduojančiam ekonomistui Gitanui Nausėdai. Politikas aptakiu ir sunkiai realizuojamu tikslu pavadino, pasak jo, G. Nausėdos dažnai kartojamą užmojį, laimėjus prezidento rinkimus, visas partijas susodinti prie vieno stalo. 

„Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie savo rinkiminę programą, visada pabrėžia, kad jis susodins skirtingas puses prie bendro stalo. Man labai įdomu yra, kuriais klausimais. Nes (...) yra tikimybė, laimėjus Gitanui Nausėdai, kad aš būsiu vienas iš tų, kuris turės sėstis prie stalo. Man įdomus meniu. Kas? Mokesčių politika?“, – neslėpdamas skepsio retoriškai „Žinių radijuje“ klausė G. Landsbergis. 

Pasak jo, G. Nausėda, prieš deklaruodamas tokias iniciatyvas, turėtų aiškiai pasakyti, kokiais konkrečiais klausimais jis siektų tapti moderatoriumi, nes, tvirtino G. Landsbergis, konservatorių ir „valstiečių“ pozicijos dažnu atveju labai stipriai skiriasi. 

„Klausimas, kokia yra pozicija demokratijos klausimais, žodžio laisvės klausimais, Konstitucijos keitimo klausimu, referendumo klausimu - gausybė dalykų, kur mes esame kardinaliai priešingose barikadų pusėse ir giname savo pozicijas principingai. Mes stengiamės argumentuotai, o, mano akimis žvelgiant, Ramūnas Karbauskis tą daro dažniau iš jėgos pozicijos, nes jis turi daugiau balsų“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Man tas (G. Nausėdos. – ELTA) aptakumas nepatinka. Aš norėčiau, kad būtų aiškiau – man būtų aiškiau, rinkėjams būtų aiškiau“, – apibendrino G. Landsbergis. 

Ketvirtadienį G. Landsbergis Delfi.lt duotame interviu sukritikavo G. Nausėdą dėl neapibrėžtų politinių pažiūrų. Atsakydamas į kritiką, G. Nausėda feisbuke rašė, kad pernelyg ilgai į politines batalijas įsivėlę žmonės dažnai nebemato, kad savigriova peržengė ribas, ir vien iš įpročio bando sprogdinti tiltus.

„Kai pernelyg ilgai sėdi politiniuose apkasuose, visi, kas ne su tavimi, tampa abejotinais“, – feisbuke atsakydamas G. Landsbergiui, rašė G. Nausėda. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.