Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.01 09:29

Sinoptikas: pirmosios pavasario dienos toli gražu neprimins šiltojo metų laiko pradžios

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.01 09:29

Penktadienį šalyje prasidėjo kalendorinis pavasaris, tiesa, sinoptiko Vytauto Sakalausko teigimu, kai kuriuose šalies regionuose rytas toli gražu nepriminė šiltojo sezono pradžios.  

Penktadienio rytą šalyje oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, o lietų po truputį išstūmė šlapdriba ir sniegas. Be to, pūtė gūsingas šiaurės vakarų vėjas, o tai į Lietuvą atnešė šaltesnių orų bangą.

Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikas V. Sakalauskas, naktį temperatūra žemėjo ir paryčiais daugelyje rajonų tapo neigiama, 0–2 laipsniai šalčio, o Rokiškio ir Biržų apylinkėse spustelėjo ir 3 laipsnių šaltis.

„Nei pavasaris, nei žiema“, – išvadą pateikė sinoptikas.

Pirmosios kalendorinės pavasario dienos orus lems po truputį nuo Lietuvos tolstantis ciklonas, tačiau jo įtaką dar jausime. Debesų mažės, daugiau atsiras pragiedrulių, bet kritulių neišvengsime, jie iškris daugelyje rajonų. Dažniau to sulauks Aukštaitijos gyventojai, kiek mažiau klius Žemaitijai.

Vėjas po truputį rims, pūs iš šiaurės vakarų, tiesa, tik ryto valandomis jo gūsiai gali būti kiek stipresni – 15–17 metrų per sekundę.

Aukščiausia temperatūra įdienojus bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos šalies pajūryje.

Šeštadienį sinoptikas prognozuoja kiek ramesnius orus, nors termometro stulpelis į viršų labai ir nekops. Vėjas dar labiau rims.

Naktį kritulių tikimybė nedidelė, daugiau bus pragiedrulių, todėl temperatūra vėl bus neigiama. Rytą bus net 4–9 laipsniai šalčio, o šiaurės Lietuvoje temperatūra gali nukristi ir iki 10 laipsnių žemiau nulio.

Dieną kai kuriuose rajonuose laukiam kritulių, šlapdribos. Tiesa, temperatūra turėti kilti aukščiau, prognozuojama 0–3 laipsniai šilumos.

Sekmadienio naktį kai kur nedideli krituliai, dieną šlapdriba, pereinanti į lietų kris gerokai intensyviau. Laukiama ir sustiprėjusio vėjo gūsių. Naktį pietvakarių vėjo greitis sieks 6–11 metrų per sekundę, pajūryje pūs ir iki 15 metrų per sekundę.

Naktį ir toliau laikysis šaltukas – 1–5 laipsniai šalčio, tik pajūryje temperatūra bus kiek aukštesnė.

Dieną ciklonas iš vakarų atneš šiltesnius orus ir aukščiausia temperatūra pakils iki 2–6 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi