Lietuvoje

2019.02.28 12:59

A. Veryga: nauja kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarka nekelia rizikos pacientams

BNS2019.02.28 12:59

Nuo kovo įvedama nauja kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarka nekelia rizikos pacientų sveikatai, ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Nuo šiol, gydytojui išrašant kompensuojamąjį vaistą pirmą kartą ar po pusės metų, recepte automatiškai atsiras žyma – pirmas paskyrimas. Tokiu būdu, vaistininkai bus įpareigoti išduoti pigiausius vaistus.

„Net ir tie vaistai, kurie yra originalūs, jie tuo pačiu metu gali būti ir pigiausi vaistai (...) čia nėra jokio kompromiso su kokybe arba pacientams keliama rizika, nes kalbame apie tą pačią veikliąją medžiagą (...) kokybė visų vaistų yra tokia pati ir turi atitikti reikalavimus“, – teigė ministras.

Ministras tikina, kad naujovė padės pacientams sutaupyti, skatins konkurenciją tarp vaistų gamintojų ir sumažins vaistų kainas. 

Jei pacientas nenorės rinktis pigiausio vaisto, jis galės rinktis kitą vaistą kaip nekompensuojamą ir už jį sumokėti visą kainą.

„Šiuo atveju, jeigu tai yra pirmas paskyrimas, pacientui bus išduotas ekonomiškiausias, pigiausias vaistas. Aišku, jeigu pacientas užsispirs, jis galės už savo pinigus nusipirkti kitą vaistą (...) Bet žmonės turėtų nerizikuoti ir mesti iš galvos tas pasakas, vaikymąsi tų firminių pavadinimų“, – sakė A. Veryga.

Siekiant užtikrinti sklandų šios naujovės įgyvendinimą, visą mėnesį šiai tvarkai bus taikomas pereinamasis laikotarpis, kurio metu didžiausias dėmesys bus teikiamas pacientų informavimui bei švietimui.

Gydytojai ir vaistininkai turės laiko pasiruošti ir įvertinti, kaip tvarka veikia praktikoje.

Ministerija tikisi, kad bendrai pacientai dėl naujovės sutaupys apie 1 mln. eurų.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33