Lietuvoje

2013.09.06 17:37

NATO vadovas patikintas: gynybos išlaidų didinimas – Lietuvos prioritetas (atnaujinta)

ELTA2013.09.06 17:37

NATO generalinį sekretorių Andersą Foghą Rasmusseną penktadienį priėmęs premjeras Algirdas Butkevičius išgirdo nuogąstavimą dėl aljanso narių išlaidų gynybai mažėjimo ir pabrėžė solidarumo svarbą saugumo užtikrinimo kontekste.

NATO generalinį sekretorių Andersą Foghą Rasmusseną penktadienį priėmęs premjeras Algirdas Butkevičius išgirdo nuogąstavimą dėl aljanso narių išlaidų gynybai mažėjimo ir pabrėžė solidarumo svarbą saugumo užtikrinimo kontekste.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius patikino svečią, kad laipsniškas gynybos išlaidų didinimas siekiant 2 proc. nuo BVP yra strateginis Lietuvos prioritetas.

A. Rasmussenas teigiamai įvertino Lietuvos siekį atsigaunant ekonomikai palaipsniui didinti išlaidas gynybai.

Penktadienį buvo aptartas bendradarbiavimo tarp Europos Sąjungos ir NATO stiprinimas, NATO gynybos planų Baltijos šalims įgyvendinimas, situacija Artimuosiuose Rytuose ir kiti klausimai.

A. Rasmussenas taip pat pasveikino Lietuvą NATO energetinio saugumo kompetencijos centro inauguracijos proga, pabrėždamas energetinio saugumo regione reikšmę.

Susitikimo metu premjeras taip pat atkreipė dėmesį į bendrų NATO pratybų regione svarbą. Pasak Vyriausybės vadovo, bendros gynybos pratybos „Steadfast jazz“ yra puikus gero bendradarbiavimo pavyzdys.

NATO generalinis sekretorius padėkojo už ilgalaikę sėkmingą Lietuvos misiją Afganistane ir inovatyvias iniciatyvas.

Prezidentė: Lietuva pasirengusi didinti būtinas išlaidas gynybai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva didins lėšas, skiriamas gynybai. Penktadienį šalies vadovė kalbėjo, kad šis klausimas jau yra suderintas tiek tarp Lietuvos politinių partijų, tiek ir su kaimyninėmis valstybėmis.

„Lietuva pasirengusi didinti būtinas išlaidas gynybai. Ir ne tik bendrąja prasme, bet protingai, investuojant į tikrai labai tikslinę, pragmatinę, kooperuojantis su kitomis šalimis, ginkluotę. Šis įsipareigojimas yra ir tarp politinių partijų, jis yra dar kartą paminėtas bendroje Baltijos valstybių ir JAV deklaracijoje“, – sakė šalies vadovė.

Tačiau prezidentė neminėjo, kiek šios lėšos bus padidintos.

„Yra svarbu ne tik kiekis, bet ir kokybė. Kaip investuosime ir kam skirsime lėšas. Bet politinis įsipareigojimas lieka, ir mes suprantame savo atsakomybę“, – sakė šalies vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt