Lietuvoje

2019.02.28 12:46

LVŽS kandidato į Druskininkų merus biuras dalija nemokamo sveikatos patikrinimo rezultatus

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2019.02.28 12:46

Druskininkų socialdemokratai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisija (VRK) dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo. Jie užfiksavo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidato į Druskininkų merus Donato Mizaro atstovaujamos profsąjungos biure dalijami sveikatos patikrinimo, kurį už „Argokoncerno“ įmonių lėšas atliko „Medicina practica“, rezultatai.

Laboratorinius tyrimus atliekančios bendrovės autobusiukas po Druskininkus važinėjo vasario 18–22 dienomis.

Rezultatų dalybos D. Mizaro atstovaujamos profsąjungos "Solidarumas" biure, kurį jis dalijasi su „valstiečių“ parlamentare Virginija Vingriene pastebėtos ketvirtadienį – vykstant išankstiniam balsavimui.

Anot socialdemokratų, biure Čiurlionio gatvėje apsilankę žmonės dėkoja „valstiečiams“.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovas Justas Pankauskas sako, kad tai – akivaizdus rinkėjų papirkinėjimas teikiant neatlygintinas paslaugas. Partija dėl to kreipiasi į VRK.

„Valstiečių“ kandidatas į Druskininkų merus D. Mizaras 15min fakto neneigė, tačiau nenorėjo sutikti, kad taip yra papirkinėjami rinkėjai.

„Nu, nepapirkinėjam, dalina savanoriai to projekto. Šiaip pats nedalyvauju tame reikale (...) To projekto iniciatyva (viskas vyksta – aut.). Čia yra projektas, jau aštuoneri metai jisai tęsiasi ir čia seniai buvo suplanuota, į Druskininkus kad atvažiuos“, – paaiškino jis.

Paklaustas, ar projekto vykdytojai prašė užleisti biurą, kandidatas teigė, kad tiesiog „ant gatvės“ nesinori dalinti žmonėms sveikatos patikrinimo rezultatų.

„Dabar ir lyja ir šalta, tiesiog neturim kitokių galimybių kur“, – sakė jis.

„Mes tikrai nepapirkinėjame ir nesiejame to su rinkimais, tiesiog aš pats asmeniškai dalyvauju jau dešimt metų įvairiuose labdaringuose projektuose, savanoriauju ir, va, kiti žmonės... Mes nesiejam, gal kažkam kitam taip nori... VRK yra išaiškinimas, kad nenaudojam jokios atributikos nei nieko ir autobusiukas nebuvo su tuo siejamas. Nei su partijos pirmininko pavarde... Nežinau, kame problema“, – kalbėjo jis.

15min pastebėjus, jog problema ta, kad už akciją moka „Agrokoncerno“ įmonės, D. Mizaras paaiškino, kad projektas, kurio metu tikrinama gyventojų sveikata, yra tęstinis.

„Mes nesinaudojam kaip kandidatai (projektu – aut.). Mes kaip savanoriai dirbam, tai iš anksto suplanuota (...) Mes to nesiejame su rinkimais“, – teigė jis.

Anot skundą parašiusių socialdemokratų, „valstiečiai“ sistemiškai papirkinėja rinkėjus ir tai esą yra ne pirmas atvejis.

„Tai, kas vyksta V. Vingrienės biure – šiurkštus Savivaldybių rinkimų įstatymo pažeidimas. Už tokį pažeidimą kandidatai turėtų būti šalinami iš rinkimų“, – teigė LSDP vicepirmininkas J. Pankauskas.

Akciją „Išsaugokime vyrus“, kaip skelbiama LŽVS tinklapyje, inicijavo LŽVS, o šio projekto globėju pristatomas partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Dėl minėtos akcijos nemalonumų turi ir kiti „valstiečių“ kandidatai.

Alytaus apygardos rinkimų komisija, „valstiečių“ kandidatą į Alytaus rajono merus Aurimą Truncę pripažino netiesiogiai papirkinėjus rinkėjus. Jis savo feisbuko paskyroje dalijosi informacija apie nemokamą sveikatos patikrinimą, kuri atliekama už „Agrokoncerno“ grupės įmonių pinigus.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nėra vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus