Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.28 12:18

Išankstiniai rinkimai: savo balsus atidavė D. Kreivys ir G. Paluckas

ELTA 2019.02.28 12:18

Susitikti su buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku arba dabartiniu meru Remigijumi Šimašiumi antrajame savivaldos rinkimų ture tikisi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatas į Vilniaus merus Dainius Kreivys, ketvirtadienį atėjęs balsuoti išankstiniuose rinkimuose. Visgi iš anksto balsavęs trečiasis iš kandidatų į Vilniaus merus Gintautas Paluckas neslėpė, kad tikisi išeiti į antrą rinkimų turą.

„TS-LKD yra stipri jėga Lietuvoje ir turi visus šansus laimėti tarybos ir merų rinkimus“, – teigė D. Kreivys.

Paklaustas, kokį oponentą tikisi sutikti antrajame ture, D. Kreivys teigė, kad tai bus arba buvęs Vilniaus meras A. Zuokas arba esamas sostinės meras R. Šimašius. 

„Yra buvusių merų, turbūt žinomų, ir esamų, tai kažkas iš jų“, – sakė D. Kreivys.

„Puikiai vertinu savo galimybes. Šiandien jaučiuosi labai gerai, kompetencijos man netrūksta, debatuose mes įrodėme ir pristatėme rinkėjams, kokio kalibro kandidatai esame. Savo galimybes vertinu labai gerai“, - sakė G. Paluckas.

Trečiadienį iš anksto balsavę kandidatai į sostinės merus Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas irgi tikisi išeiti į antrą rinkimų turą.

Trečiadienį savivaldos rinkimuose prasidėjo balsavimas iš anksto savivaldybėse ir specialiuose balsavimo punktuose.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dienomis negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto.

Savivaldybių tarybų rinkimuose balsavimas iš anksto vyks visų savivaldybių pastatuose šių metų vasario 27–28 dienomis nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyksta nuo vasario 27–kovo 1 dienomis.

Pasinaudoti šiuo balsavimo būdu gali tik tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją ar tikrąją karo tarnybą, yra misijose ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi