Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.28 11:50

Rinkimų karštinė startavo: neblaivūs keikė komisiją, pranešta apie agitaciją ligoninėje

LRT.lt, BNS 2019.02.28 11:50

Trečiadienį startavęs išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kai kuriuose regionuose neapsiėjo ir be policijos įsikišimo.  

Apie įvairius pažeidimus pareigūnams pranešta iš Dzūkijos – nuo girtaujančių asmenų iki įtarimų, jog agituojami bei vežami asmenys balsuoti.

Vos tik startavus balsavimui trečiadienį gautas pranešimas iš Lazdijų, jog asmenys vaikšto miesto ligoninėje ir agituoja už ką balsuoti šiuose rinkimuose.

Pranešimai dėl agitacijos ligoninėje ir vežamus rinkėjus

Panašus incidentas kilo ir Varėnoje, pareigūnai informuoti, kad balsuoti galimai vežami rinkėjai.

Apie 11 val. 7 min. Varėnoje, gautas pranešimas, kad vyras galimai atvežė tris asmenis į rinkiminę apylinkę balsuoti 2019 metų savivaldos rinkimuose.

Vakarą Lazdijų pareigūnai dar kartą vyko į iškvietimą, šį kartą į savivaldybę, kur pranešta apie du neblaivius asmenis.

Apie 20 val. 20 min. į savivaldybę atėję du neblaivūs asmenys (g. 1972 m. (2.33 prom. alkoholio) ir g. 1967 m. (2.56 prom. alkoholio)) įžeidinėjo rinkimų komisijos narius.

Kaip naujienų agentūrai BNS teigė Alytaus apskrities policijos atstovė, pareigūnai gavo Lazdijų rajono rinkimų komisijos skundą dėl dviejų neblaivių asmenų keliamų rūpesčių, kurie įžeidinėjo komisijos narius, taip pat, kad Lazdijų ligoninėje vyksta negalima agitacija už A. Margelį, tačiau policijai nuvykus, informacija nepasitvirtino.

Taip pat pranešta, kad ligoninėje vienas asmuo konfliktavo su rinkimų komisijos pirmininku.

Niokojo plakatus

Pareigūnams pirmą išankstinio balsavimo dieną teko aiškintis ir vandalizmo atvejį.

Prienų rajone, Šilavoto kaime, prie parduotuvės, skelbimų lentoje, raudonais dažais nupurkšti skelbimai ir įvairių judėjimų, partijų bei komisijų agitaciniai plakatai, taip pat naktį dažais apipurkštas rinkimų stendas, pastatytas prie autobusų stotelės.

Visus įvykius tiria pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi