Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.28 08:40

S. Skvernelis: jei prezidento rinkimus laimės kiti, Seimo laukia nelengvas darbas

ELTA 2019.02.28 08:40

Prezidento rinkimai bus lūžio taškas, po jų iškils labai daug „jeigu“, sako premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, jei prezidento postą užimtų ne jis, o bet kuris iš šiuo metu šį siekį deklaruojančių pretendentų, Seimo ir vyriausybės laukia nelengvas darbas ir, pabrėžia jis, poreikis stiprinti Seimo daugumą. 

„Jeigu įvyktų kitaip (prezidento rinkimus laimėtų ne S. Skvernelis. – ELTA) – tada būtų labai daug „jeigu“, nes išrinkus prezidentą, nesvarbu, kas tai bebūtų, laukia nelengvas darbas Seime liepos mėnesį. Nes reikės, matyt, kalbėti apie daugumos stiprinimą ar gausinimą, reikės kalbėti apie vyriausybės ar jos įgaliojimų grąžinimo procedūrą, ar atsistatydinimą – tai du skirtingi dalykai. Galiausiai viskas priklausys ir nuo to, kaip naujasis prezidentas dirbs ir kokie santykiai bus su Seimo dauguma, apskritai, kokia ta Seimo dauguma bus“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis. 

Prezidento posto siekiantis vyriausybės vadovas tvirtina, kad prezidento rinkimai ir dabartinės šalies vadovės kadencijos pabaiga reikš naują etapą valstybėje. 

„Prezidento rinkimai nulems esminius dalykus. Mano galva, tai yra lūžio taškas. Tai dešimties metų trukusių prezidentės kadencijų pabaiga, o tai neišvengiamai bus kitas etapas, bent jau norėtųsi, kad toks būtų“, – apibendrino S. Skvernelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23