Lietuvoje

2019.02.28 08:40

S. Skvernelis: jei prezidento rinkimus laimės kiti, Seimo laukia nelengvas darbas

ELTA2019.02.28 08:40

Prezidento rinkimai bus lūžio taškas, po jų iškils labai daug „jeigu“, sako premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, jei prezidento postą užimtų ne jis, o bet kuris iš šiuo metu šį siekį deklaruojančių pretendentų, Seimo ir vyriausybės laukia nelengvas darbas ir, pabrėžia jis, poreikis stiprinti Seimo daugumą. 

„Jeigu įvyktų kitaip (prezidento rinkimus laimėtų ne S. Skvernelis. – ELTA) – tada būtų labai daug „jeigu“, nes išrinkus prezidentą, nesvarbu, kas tai bebūtų, laukia nelengvas darbas Seime liepos mėnesį. Nes reikės, matyt, kalbėti apie daugumos stiprinimą ar gausinimą, reikės kalbėti apie vyriausybės ar jos įgaliojimų grąžinimo procedūrą, ar atsistatydinimą – tai du skirtingi dalykai. Galiausiai viskas priklausys ir nuo to, kaip naujasis prezidentas dirbs ir kokie santykiai bus su Seimo dauguma, apskritai, kokia ta Seimo dauguma bus“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis. 

Prezidento posto siekiantis vyriausybės vadovas tvirtina, kad prezidento rinkimai ir dabartinės šalies vadovės kadencijos pabaiga reikš naują etapą valstybėje. 

„Prezidento rinkimai nulems esminius dalykus. Mano galva, tai yra lūžio taškas. Tai dešimties metų trukusių prezidentės kadencijų pabaiga, o tai neišvengiamai bus kitas etapas, bent jau norėtųsi, kad toks būtų“, – apibendrino S. Skvernelis.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00