Lietuvoje

2019.02.27 23:15

Artėja politinės agitacijos draudimo laikas

lrytas.lt2019.02.27 23:15

Savivaldos rinkimų dieną bus draudžiama bet kokia politinė agitacija. Politinės agitacijos draudimas galioja ir socialiniams tinklams.

Reklama draudžiama ne tik rinkimų dieną

Išorinė politinė reklama, remiantis nustatyta įstatymine tvarka, yra vaizdo ar garso priemonėmis viešai skleidžiama politinė reklama, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa.

Išorinei politinei reklamai taip pat priskiriama politinė reklama, skelbiama viešose vietose, pastatuose, transporto priemonėse.

Agitacijos draudimo laikotarpis yra 30 valandų iki rinkimų dienos ir rinkimų dieną. Taigi, šiemet politinė reklama draudžiama nuo kovo 2 d. 1 valandos.

Galioja ir socialiniuose tinkluose

Rinkimų agitacijos draudimas galioja įvairioms politinės reklamos formoms, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių. Vadovaujantis VRK nuostatomis, kandidatai agitacijos draudimo turi laikytis ir socialiniuose tinkluose.

Rinkimų komisijoms gavus skundų dėl galimo agitacijos draudimo pažeidimo socialiniuose tinkluose, bus vykdomas tyrimas.

Primename, kad rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už ar prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.