Lietuvoje

2019.02.27 17:02

VTEK: R. Malinauskas pasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti

LRT.lt2019.02.27 17:02

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, jog Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti ir tokiais veiksmais pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.  

Tiriant nustatyta, kad pernai spalį R. Malinauskas dalyvavo savivaldybės organizuotoje šventėje, skirtoje Vietos savivaldos dienai. Jis šiame renginyje vykdė mero pareigas ir turėjo reprezentuoti savivaldybę. Į šventę buvo kviečiami visi miesto gyventojai ir svečiai, kurie galėjo pabendrauti su savivaldybės vadovais. Renginio metu R. Malinauskas ryšėjo šaliką su asociacijos – nepartinio judėjimo „Už Druskininkus“ pavadinimu.

Renginio dieną nepartinis judėjimas „Už Druskininkus“ savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad pamėgusieji jų paskyrą šventėje gaus dovanų šaliką. R. Malinauskas yra šios asociacijos vadovas ir narys. VTEK vertinimu, tokiu būdu meras reprezentavo ir su jo tarnybinėmis funkcijomis nesusijusį privatų interesą – asociaciją. Taigi šioje situacijoje jis pasinaudojo išskirtiniu mero statusu (matomumu) privačiam interesui tenkinti.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra išaiškinęs, jog valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens narystė asociacijoje laikytina to asmens privačiu interesu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.