Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.27 15:13

Vyriausybė nusprendė bylinėtis antroje CŽA kalėjimo byloje

BNS 2019.02.27 15:13

Vyriausybė trečiadienį nusprendė bylinėtis Strasbūro teismo byloje, kur nagrinėjamas antras skundas dėl neteisėto kalinimo slaptame amerikiečių kalėjime Lietuvoje.

Vyriausybė Europos Žmogaus Teisių Teismui pateiks poziciją, kad nepripažįsta padariusi pažeidimo ir nesutinka su Saudo Arabijos piliečio Mustafa al-Hawsawio skundu.

„Mes neturime jokių bent kiek apčiuopiamų ar pagrįstų įrodymų, kad minimas žmogus galėjo būti Lietuvoje. Absoliučiai nieko nėra“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Ministrų kabinetas svarstė dvi alternatyvas – siekti sudaryti taikų susitarimą arba nepripažinti pažeidimo ir bylinėtis.

„Mes nesudarinėsime taikos susitarimo“, – teigė premjeras.

Pasak jo, Ministrų kabineto pasitarimo metu buvo pateikta informaciją apie patį M. al Hawsawį.

„Yra precedentų, kur taip pat buvo patvirtinta, kad tos pretenzijos kitoms šalims yra nepagrįstos“, – tvirtino S. Skvernelis.

50-metis M. al Hawsawis šiuo metu kalinamas Gvantamo bazėje. Jis sulaikytas 2003 metais Pakistane. JAV teigia, kad jis galėjo prisidėti prie Rugsėjo 11-osios išpuolių.

Skunde jis teigia, kad buvo kalinamas slaptame CŽA kalėjime Lietuvoje 2005–2006 metais.

Tai jau antroji tokia byla Strasbūro teisme. 

Europos Žmogaus Teisių Teismas pernai gegužę konstatavo, kad Lietuvoje amerikiečiai slapta kalino kitą Saudo Arabijos pilietį Abu Zubaydah.

Teismas dėl žmogaus teisių pažeidimų įpareigojo Lietuvą jam išmokėti 130 tūkst. eurų kompensaciją. Šiuos pinigus vyriausybė atidėjo į depozitinę sąskaitą. 

Lietuvoje dėl šių įtarimų atliekamas ikiteisminis tyrimas, įtarimai kol kas niekam nepateikti.

Lietuvos vyriausybės atstovai Strasbūro teisme teigė, kad patalpose Antaviliuose, netoli Vilniaus, turėjo veikti žvalgybos paramos centras, o įtarimų sukėlusiais lėktuvais į Lietuvą gabenti ne žmonės, bet ryšių įranga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi