Lietuvoje

2019.02.27 13:35

A. Navicko profsąjunga prašo atleisti aukštą Švietimo ministerijos tarnautoją

BNS2019.02.27 13:35

Andriaus Navicko vadovaujama pedagogų profsąjunga kreipėsi į švietimo ministrą Algirdą Monkevičių, prašydami atleisti aukštą ministerijos tarnaują Aidą Aldakauską.

Šis tarnautojas vadovauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentui. 

Ministras sako, kad vertins jo paties A. Aldakauskui paskirtų užduočių vykdymą, o ne ankstesnius darbus.

„Šiuo metu ypač pabrėžiamas švietimo kokybės klausimas. Jeigu ministerija ne tik deklaruoja šį siekį, bet išties nori imtis realių priemonių, vienas iš pirmųjų veiksmų turėtų būti šiuo metu už švietimo kokybę atsakingo pareigūno atleidimas“, – trečiadienį išplatintame pranešime cituojamas A. Navickas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipimęsi teigia, kad A. Aldakauskas ne tik vilkino etatinio mokytojų darbo apmokėjimo kūrimą darbo grupėje, bet ir nedemokratiškai koordinavo grupės veiklą.

Jame rašoma, kad politikams ir visuomenei ne kartą buvo pristatinėjami neva sutarti dalykai ir klastojami protokolai, nors darbo grupėje sprendimų nebūdavo priimami.

„Tai, kad mokytojų darbo apmokėjimo reforma patyrė fiasko, didele dalimi yra Aido Aldakausko „nuopelnas“, – teigė A. Navickas.

Profsąjunga 2018-ųjų pabaigoje daugiau nei mėnesį streikavo dėl etatinio užmokesčio modelio ir didesnių algų.

Pasak A. Navicko, užuot pripažinęs klaidas ir siekęs jas ištaisyti, A. Aldakauskas „savo destruktyviais veiksmais derybose, arogantišku bendravimu su mokytojais bei jų klaidinimu provokavo mokytojus tęsti streikus, būti ministerijos patalpose“.

Švietimo ministras pabrėžia, kad A. Aldakauskas yra valstybės tarnautojas, o ne politinio pasitikėjimo pareigūnas.

A. Monkevičius taip pat sakė nevertinsiantis A. Aldakausko darbų iki jam tampant ministru.

„Nuo savo darbo pradžios ministerijoje darbuotojų veiklą vertinsiu pagal tai, kaip jie įgyvendins naujai paskirtas užduotis“, – teigė ministras.

Jo komentarą BNS perdavė Švietimo ministerijos atstovė spaudai Nomeda Barauskienė.

Etatinio apmokėjimo sistema buvo įvestas pernai rugsėjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.