Lietuvoje

2019.02.27 13:54

Kaunas atsisveikino su „auksiniu“ tualetu

LRT.lt2019.02.27 13:54

Prieš 10 metų skandalingai pastatytas ir ilgainiui Kauno sąstingio simboliu tapęs „auksinis“ tualetas šį trečiadienį buvo nukeltas ir išvežtas į saugojimo aikštelę. Artimiausiu metu 153 tūkst. eurų kainavęs tualetas bus parduodamas aukcione, rašoma pranešime.

Saulėtą trečiadienio rytą jūrinį konteinerį iškėlė automobilinis kranas, vos už kelių minučių jis buvo saugiai nuleistas ant sunkvežimio priekabos. Krovinys nuvežtas į bendrovės „Kauno švara“ saugojimo aikštelę, kur lauks naujųjų šeimininkų. Šių metų pradžioje netoliese atidarius naują viešąjį tualetą, „auksinis“ buvo užrakintas ir užkonservuotas.

„Daugeliui kauniečių „auksinis“ tualetas yra praeityje Kauną stabdžiusio sąstingio ir apsileidimo simbolis. Nors jis nebetinkamas naudoti, bandysime jį parduoti aukcione ir bent maža dalimi kompensuoti nuostolius, kurie Kaunui buvo padaryti jo pastatymo istorijos metu“, – teigė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Šių metų pradžioje Kauno pilies prieigose (Jonavos g. 1) atidarytas naujas viešasis tualetas gerokai skiriasi nuo savo pirmtako. Miestui priklausančiame pastate įrengtame naujajame tualete erdvu, šiltai ir švaru. Vyrams skirtoje erdvėje įrengtas pisuaras ir dvi kabinos, moterų tualete – penkios kabinos, dar viena kabina pritaikyta neįgaliesiems. Apsilankymas visą parą veikiančiame viešajame tualete kainuoja 0,29 Eur.

Naujo viešojo tualeto įrengimas bendrovei „Kauno švara“ kainavo 59,4 tūkst. eurus – beveik trigubai pigiau nei miestui kainavo „auksinis“ tualetas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.