Lietuvoje

2019.02.27 12:38

Išankstiniai rinkimai tęsiasi: Kaune jau balsavo R. Karbauskis ir V. Matijošaitis

BNS 2019.02.27 12:38

Trečiadienį Kaune iš anksto balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tikisi apie 300 partijos atstovų savivaldybių tarybose.

„Manau, apie 300 tarybose. Manau, kad išlošime ir balsų prasme. Dėl merų sunkiau paskaičiuoti, nes nulems, kas papuls į antrąjį turą“, – žurnalistams Kauno savivaldybėje sakė R. Karbauskis.

Šiaulių rajono savivaldybės rinkimuose balsavęs politikas sako, kad pasirinkimas nebuvo labai didelis.

„Tikiuosi, kad mes ten nesunkiai laimėsime“, – sakė jis.

R. Karbauskio teigimu, nėra partijų, su kuriomis „valstiečiai“ negalėtų dirbti savivaldybių tarybose, nes jose, pasak politiko, situacija dažnai būna kitokia nei nacionalinėje politikoje.

„Šiandien pasakyti su kuo nebūtų galima dirbti, aš nedrįsčiau“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kaune Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga remia dabartinio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kandidatūrą.

„Mes tuo įvykiu, jei Kauno meras V. Matijošaitis laimės rinkimus, džiaugsimės kaip bet kurio savo mero laimėjimu“, – sakė jis.

R. Karbauskis mano, kad „valstiečiams“ turėtų sektis tose savivaldybėse, kur partija dominavo ir turėjo merus šią kadenciją, tarp jų – Ignalinos, Šiaulių ir Panevėžio rajonai.

„Tai, kad mes dirbome tuos dvejus su puse metų nacionaliniame lygyje padės mūsų savivaldybių tarybų kandidatams pasiekti gerus rezultatus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

V. Matijošaitis apie rinkimų baigtį: nespėliokime

Trečiadienį iš anksto savivaldos rinkimuose balsavęs Kauno meras V. Matijošaitis sako tikintis, kad jo komitetas laimės tvirtą daugumą, tačiau sako prognozuoti nenorintis.

BNS nuotr.

„Nespėliokime, pažiūrėkime, kaip pasirinks žmonės“, – paklaustas, ar mano, jog reikės antrojo turo mero rinkimuose, sakė V. Matijošaitis.

„Kiekvieną gali išrinkti, pasirinkti žmonės. Čia ne mano valia – kaip bus, taip bus“, – apie galimus konkurentus pridūrė jis.

Su „Vieningo Kauno“ komitetu rinkimuose dalyvaujantis V. Matijošaitis norėtų, kad jo bendražygiai taryboje sudarytų daugumą ir koalicijos sudaryti nereikėtų.

Su savo drauge Loreta Stonkiene balsuoti atėjęs V. Matijošaitis iš rinkimų stebėtojos sulaukė pastabos, kad užėjo su ja į vieną kabiną.

„Čia tokia smulkmena... Gali filosofiškai žiūrėti, kad įėjome dviese, galima žiūrėti, kad aš laukiau prie durų. Jeigu lova sugebi pasidalinti, tai viskuo gali dalintis“, – situaciją komentavo Kauno meras.