Lietuvoje

2019.02.27 14:57

Išankstiniai rinkimai prasideda: savo balsus jau atidavė R. Šimašius ir A. Zuokas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.02.27 14:57

Trečiadienį prasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldos rinkimuose prie balsadėžių atvyko ir žinomi politikos veidai. Vilniaus miesto savivaldybėje balsavo mero posto siekiantis Artūras Zuokas, taip pat perrinkimo besitikintis Remigijus Šimašius bei prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Vienareikšmiai, aš išeisiu į antrą turą“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

Jis trečiadienį atvyko į Vilniaus savivaldybę balsuoti iš anksto su dalimi savo komandos. Buvęs sostinės vadovas sako, jog šiuose rinkimuose tiek kandidatų į merus, tiek sąrašų į sostinės tarybas pasirinkimas itin didelis, tačiau teigė balsavęs „už laimingiausią sąrašą ir už geriausią kandidatą į merus“.

A. Zuokas yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas. Rinkimuose jis dalyvauja su sąrašu „Laimingas Vilnius“.

Jis sostinei vadovavo 2000–2007 ir 2011–2015 metais.

Trečiadienį iš anksto Vilniaus savivaldybėje taip pat balsuos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus mero postą išlaikyti siekiantis Remigijus Šimašius.

Koalicijos su A. Zuoku nesudarytų

„Balsavau už Vilniaus ateitį, už tai, kad negrįžtume į blogus senus laikus, kai buvo pardavinėjama vilniečių laisvė“, – po balsavimo žurnalistams sakė meras Remigijus Šimašius. Paklaustas, kodėl balsavo išankstiniuose rinkimuose, sostinės vadovas kalbėjo, kad turi tradiciją balsuoti iš anksto, o be to, sekmadienį nori praleisti su šeima.

Jis kalbėjo, kad jei būtų perrinktas negalėtų koalicijos sudaryti su dviem partijomis: Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga bei Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija.

„Turiu didelį lūkestį ir viliuosi, kad mano vadovaujamas komitetas bus didžiausia frakcija taryboje ir galėsime suburti labai stiprią daugumą“, – sakė R. Šimašius, pridurdamas, kad tikisi ir nori laimėti, bet viskas priklauso nuo vilniečių pasitikėjimas.

Paklaustas, ką laiko didžiausiu savo konkurentu, sakė, kad viską spręs vilniečiai ir tai greit paaiškės.

Balsavo ir prezidentė

Trečiadienį balsavusi šalies vadovė D. Grybauskaitė kalbėjo, kad visi rinkimai yra svarbūs, ne išimtis – ir savivaldos: „Kiekvienas žmogus gali išsakyti savo nuomonę. Labai kviečiu aktyviai dalyvauti visuose rinkimuose.“

Balsuoti išankstiniuose rinkimuose prezidentė pasirinko, nes sekmadienį bus komandiruotėje.

Paklausta, ko tikisi rinkimuose, prezidentė su šypsena kalbėjo, kad kai balsuoji, visada tikiesi, kad išrinks būtent tą, kuriam paskyrei savo balsą, nors ir ne visada taip įvyksta. Kalbėdama apie tai, ar tikisi permainų po rinkimų, prezidentė sakė: „Permainos visada vyksta, jos priklauso nuo mūsų pačių, nuo kiekvieno Lietuvos žmogaus.“

Tiesa, šalies vadovė neatviravo, kam savivaldos rinkimuose atidavė savo balsą, tik teigė, kad nereitingavusi sąrašo į savivaldos tarybą, o balsavusi tik už tą, kas jos manymu turėtų būti meru. Ji sakė, kad išsirinkti iš 17 kandidatų sunku nebuvo.

„Nereitingavau, nes pasitikiu ta organizacija ir jos reitingavimu“, – sakė D. Grybauskaitė, pridurdama, kad jai balsuojant svarbios politiko pažiūros, taip pat pažadai, sąžiningumas ir ar politikas tęsi duotą žodį.

Šalies vadovė kalbėjo, kad turi sukaupusi nemažą patirtį, nes jau dešimtmetį dirba su įvairiomis partijomis, politikais: „Daugmaž žinau, kas yra kas.“

Paklausta, ar pasiteisino tiesioginiai mero rinkimai, rengiami jau antrą kartą, D. Grybauskaitė atsakė, kad rinkimai pasiteisino: „Po truputį jie įgyja daugiau drąsos ir jėgos, gal ateityje reikės tikslinti įstatymus, bet tai yra galimybė žmonėms tiesiogiai pasisakyti, tiesiogiai rinkti ir tie merai, kurie po tų pasikeitimų yra tiesiogiai renkami, visiškai kitaip jaučia žmonių paramą ar kritiką.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.