Lietuvoje

2019.02.27 09:30

V. Pranckietis: jeigu įmanoma, žemės ūkio kvapus reikia panaikinti

ELTA 2019.02.27 09:30

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad, jeigu tik įmanoma, gyventojams diskomfortą keliantys žemės ūkio kvapai turėtų būti suvaldyti.

„Jeigu tik įmanoma, reikia suvaldyti kvapus. Trumpas atsakymas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Komentuodamas LRT atlikto tyrimo duomenis, kurie rodo, kad Šalčininkų rajono Sakalų kaimo gyventojai skundžiasi kiaulių srutų smarve, nors sklindantys kvapai atitinka pagal įstatymus nustatytas leistinas normas, Seimo pirmininkas sakė, jog gyventojų lūkesčiai yra teisėti.

„Mačiau tuos reportažus, kuriuos rodė televizija, ir suprantu, kad gamyba, kokia buvo, tokia yra, bet reikalavimų atsiranda vis iš aplinkos, ir tie reikalavimai, žmonių lūkesčiai yra teisėti“, – teigė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad LRT tyrimą dėl žemės ūkio kvapų paskelbė antradienį.

Jį komentuodamas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys LRT radijui sakė, kad žemės ūkis reikalauja kitokių kriterijų nei įprastinis verslas. 

„Žemės ūkis gali smirdėti. Tai yra veikla, kuri reikalauja kitokių kriterijų nei įprastinis verslas ir kuriai turi būti taikomi išskirtiniai kvapų ar kiti reikalavimai“, – komentavo žemės ūkio ministras. 

Tačiau, pasak G. Surplio, valstybė taip pat turi laikytis aplinkosauginių reikalavimų ir padaryti viską, kad kiaulių augintojai, pienininkai ar mėsinių galvijų augintojai galėtų kreiptis ES paramos, ją gauti ir susitvarkyti savo mėšlides ar kitus įrenginius taip, kad jie nekeltų pykčio aplinkinių kaimų gyventojams.