Lietuvoje

2019.02.27 09:23

Seimo narė R. Budbergytė: ugniagesiai neįperka švarkų ir kelnių

ELTA2019.02.27 09:23

Ugniagesiai, negalintys nusipirkti uniformų, ir policininkai, besiskundžiantys jų kokybe, pajuto viešojo sektoriaus mažinimo politikos padarinius, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Rasa Budbergytė.

Apie pinigų uniformoms trūkumą ir jų kokybę šią savaitę prabilo ugniagesių ir policininkų profesinių sąjungų atstovai.

Pasak Seimo narės, už susiklosčiusią situaciją, kuomet statutiniai pareigūnai neaprūpinami darbo apranga, atsakingi valdantieji „valstiečiai“. Ir tai, pasak jos, dėsninga.

„Valstiečių“ politika – mažas ir pigus viešasis sektorius. Kuomet ugniagesiai sako, kad dauguma jų už skirtus pinigus neįperka švarko ir kelnių, kuomet policininkai skelbia, kad dėl naujų batų nušalo kojas, tai akivaizdu, kad nei darbuotojų garantijos, nei paslaugų kokybė šiems valdantiesiems nėra prioritetas“, – vertina socialdemokratė R. Budbergytė.

Ji sako, kad taip yra dėl to, jog valdantieji sąmoningai kuria „minimalią valstybę“, o pareigūnai junta tokios politikos padarinius.

„Šiai vyriausybei reikalingi pigūs žmonės. Todėl ir pirkimai vyksta mažiausios kainos principu. Valdantieji net nesiekia aprūpinti mūsų tarnybų taip, kaip reikia darbui atlikti. Uniformas ir kitas darbo priemones pareigūnai turi „išsimušti“ streikuose“, – teigia parlamento narė.

Ugniagesiams per metus aprangos atnaujinimui skiriamų 118 eurų nepakanka, nes pabrango prekės, šią savaitę pranešė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas.

Tuo metu Lietuvos policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė prabilo apie tai, kad daugelis pareigūnų, mūvėdami naujus batus, žiemą nušalo kojas. Pareigūnų atstovė minėjo, kad trūksta naujų policijos uniformų: esą kai kurie padaliniai jų dar neturi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.