Lietuvoje

2013.09.06 10:49

Ukrainos Rados pirmininkas neabejoja galimybėmis rudenį pasirašyti Asociacijos sutartį

ELTA2013.09.06 10:49

Lietuvoje viešintis Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Rybakas neabejoja šalies perspektyvomis rudenį Ukrainai pasirašyti Asociacijos sutartį.

Lietuvoje viešintis Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Rybakas neabejoja šalies perspektyvomis rudenį Ukrainai pasirašyti Asociacijos sutartį.

Ukrainos Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga (ES) buvo viena iš pagrindinių V. Rybako ir Lietuvos Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo penktadienį rytą įvykusio susitikimo temų. V. Rybakas padėkojo Lietuvos aukščiausiems pareigūnams už paramą Ukrainos eurointegracijos siekiams.

„Mums yra visos galimybės pasirašyti Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. [...] Manau, kad rugsėjį – spalio pradžioje mes 100 proc. savo įsipareigojimus įvykdysime“, – Seime žurnalistams sakė V. Rybakas.

Svečias sakė, kad Ukraina šiuo metu baigia paskutinius namų darbus, šalis išgyvena istorinį laikotarpį, o visi įsipareigojimai bus, kaip garantavo V. Rybakas, įvykdyti lapkritį.

„Sutartį mes pasirašysime, to mes tikimės, nes visos trys valdžios šakos dirba ties tuo, kad Ukraina taptų būsima (ES) nare, Ukrainai šiandien reikia europinių vertybių, standartai visose kryptyse“, – kalbėjo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas.

Per V. Gedvilo ir V. Rybako susitikimą buvo keliamas Ukrainos ekspremjerės Julijos Tymošenko klausimas. Ukrainai, siekiančiai pasirašyti ES Asociacijos sutartį, yra keliama viena iš sąlygų iš kalėjimo paleisti J. Tymoškenko bei jai leisti gydytis užsienyje.

„Mane Rados pirmininkas patikino, kad daromi tam tikri žingsniai sušvelninti situaciją ir išspręsti būtent šį klausimą todėl, kad kai kurios ES valstybės tai laiko kaip vieną iš tokių sąlygų, kurią reikia išspręsti“, – sakė V. Gedvilas.

Pasak V. Rybako, J. Tymošenko klausimas yra už Aukščiausiosios Rados kompetencijos ribų, tačiau dėl to su ES įgaliotiniais derasi aukščiausi Ukrainos pareigūnai. V. Rybakas pareiškė tikįs, kad J. Tymošenko klausimas bus išspręstas iki Vilniaus ES Rytų partnerystės susitikimo, kuriame ir tikimasi pasirašyti Asociacijos sutartį.

ELTA primena, kad ES ir Ukrainos Asociacijos sutartį tikimasi pasirašyti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu, ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime, kuris vyks lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje.

Būtina sąlyga ES Asociacijos sutarties pasirašymui yra Ukrainos pažanga trijose srityse: šalinant rinkimų trūkumus, sprendžiant teisingumo problemas ir įgyvendinant reformas, numatytas bendrai suderintoje Asociacijos darbotvarkėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.