Lietuvoje

2012.07.18 12:33

A. Melianas: įstatymo pakeitimai padės efektyviau naudoti priešgaisrinei saugai skiriamas lėšas

ELTA2012.07.18 12:33

Vyriausybė pritarė Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama reglamentuoti savanoriškos ugniagesių veiklos pagrindus – savanorių ugniagesių rinktinių ir jų narių statusą bei veiklą.

Vyriausybė pritarė Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama reglamentuoti savanoriškos ugniagesių veiklos pagrindus – savanorių ugniagesių rinktinių ir jų narių statusą bei veiklą.

Vidaus reikalų ministro Artūro Meliano teigimu, šio įstatymo pakeitimai leis efektyviau naudoti priešgaisrinei saugai skiriamas lėšas. Tačiau ministras pabrėžia, kad viešojoje erdvėje pasirodančios interpretacijos, esą priėmus įstatymo pataisas visuose mažuose miesteliuose ir kaimuose bus panaikintos savivaldybių ugniagesių komandos, yra neteisingos ir klaidina visuomenę.

„Visų pirma, bus kuriamas ugniagesių savanorių tinklas – tai bus ilgalaikis procesas, kuriam pagrindus ir padės šio įstatymo pakeitimai. Ilgainiui tai leis atkurti Lietuvoje prieškariu veikusią ugniagesių savanorių veiklą, skatins gyventojų sąmoningumą ir saugią kaimynystę. Be to, taip bus prisijungta prie visoje Europoje veikiančio ugniagesių savanorių tinklo“, – sakė jis.

Pasak ministro, šio įstatymo pakeitimai taip pat leis sumažinti ūkio subjektams tenkančią administracinę naštą – juos priėmus, Lietuvoje veikiančių įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovams nebereikės privalomai deklaruoti objekto atitikties priešgaisrinę saugą reglamentuojantiems teisės aktams, tačiau jie turės teisę tai padaryti.

Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimais taip pat apibrėžiami Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir savivaldybių priešgaisrinių tarnybų veiklos organizavimo bei steigimo principai, tikslinamos nuostatos, susijusios su gaisrų gesinimo organizavimu ir vadovavimu gaisro gesinimui, reglamentuojamos vadovavimo teisės gesinant gaisrus miškuose, laivuose ar tarptautiniuose oro uostuose.

Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.