Lietuvoje

2019.02.26 07:08

Seimo Kultūros komitetas diskutuos dėl prieštaringų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.26 07:08

Antradienį Seimo Kultūros komitetas diskutuos dėl Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, kuriomis plečiamas draudžiamos skelbti informacijos sąrašas.

Svarstymui pateikti du projektai – jie inicijuoti perkeliant į nacionalinę teisę atnaujintą Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvą, kuri suteiktų galimybę skubiai reaguoti į dezinformaciją.

Ekspertai sako, kad pataisos parengtos nekvalifikuotai ir ribotų objektyvios kritikos galimybę.

Seimas yra pradėjęs svarstyti du alternatyvius projektus – vieną jų teikia Kultūros komiteto nariai iš valdančiųjų frakcijų, kitą – keletas konservatorių.

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasirašytame projekte be kita ko buvo siūloma uždrausti skelbti informaciją, kuri skatina nepasitikėjimą Lietuvos valstybe ir jos institucijomis. R. Karbauskis užtikrino, kad baimės dėl galimo žodžio laisvės ribojimo nepagrįstos, bet pripažino, kad šią formuluotę reikės keisti.

Opoziciniai konservatoriai parengė kitą pataisų variantą. Pagal jį aiškiau pasakoma, kad būtų draudžiama kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų skleidžiama dezinformacija, karo ir neapykantos kurstymas.

Tačiau ir Seimo, ir Europos  teisės departamentai abiem projektams pareiškė daug pastabų, nurodė prieštaravimus  Europos žmogaus teisių ir laisvių konvencijai .

Antradienį rengiami šių projektų klausymai, kur pakviesti ir savo vertinimą išsakys ministerijų, žiniasklaidos organizacijų atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10