Lietuvoje

2019.02.25 15:33

Policija ketina stiprinti savo pajėgumus prie rinkimų apylinkių

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.25 15:33

Policija ketina stiprinti savo pajėgumus prie apylinkių dar rinkimų išvakarėse. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris sako, kad taip pat bus stebimas išankstinis balsavimas trečiadienį bei ketvirtadienį, tačiau budėti prie savivaldybių nuolatos neketinama.

„Dirbs daugiau policininkų, nei yra įprasta. Pagal suderintą Vyriausiosios rinkimų komisijos tvarką pradėsime rinkimų apylinių saugojimą iš vakaro. Užtikrinsime, kad viskas būtų tinkamai pateikta, nebūtų neteisėtai veikiama. Draudžiamas balsų papirkimas, agitacija ir t. t., policija yra kompetentinga institucija, gali surašyti administracinių pažeidimų protokolus, tiek pradėti ikiteisminius tyrimus dėl balsų papirkimo.

Taip pat stebėsime internetinę erdvę, visuomenės informavimo priemones, turėdami tikslą prevenciškai užkirsti kelią galimiems pažeidimams. Bus reaguojama į visu pranešimus apie galimus pažeidimus“, – LRT RADIJUI teigia E. Šileris.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė ragina apie galimus rinkimų pažeidimus pranešti komisijai arba policijai. Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.