Lietuvoje

2019.02.25 13:31

Reklamos agentūros „Lukrecijos reklama“ baudžiamoji byla perduota teismui

BNS2019.02.25 13:31

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) baigė ikiteisminį tyrimą ir Vilniaus apylinkės teismui perdavė bylą, kurioje reklamos agentūra įtariama nesumokėjusi daugiau nei 300 tūkst. eurų mokesčių, klastojusi dokumentus, apgaulingai tvarkiusi apskaitą.

BNS duomenimis, šiomis veikomis kaltinama įmonė „Lukrecijos reklama“ ir jos vadovas Marius Vaupšas.

Anot FNTT, įmonės vadovas žalą valstybei jau atlygino.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad 2012–2016 metais reklamos agentūra sudarė ne vieną pelningą sutartį dėl reklamos gamybos ir gavo už tai tūkstantinių pajamų.

Teigiama, kad bendrovės vadovas, siekdamas išvengti mokėti pelno ir pridėtinės vertės mokesčius, susitarė su jokios veiklos nevykdančių kitų įmonių vadovais, kad bus suklastotos PVM sąskaitos faktūros.

FNTT nustatė, kad tokiu būdu iškreipta reali reklamos agentūros veikla, sumažinti mokėtini mokesčiai. Iš viso į valstybės biudžetą nesumokėta 186 tūkst. pridėtinės vertės ir 122 tūkst. eurų pelno mokesčių.

Taip pat įtarimai sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentu klastojimu pateikti dar 11 asmenų. Tarp jų yra nusikalstamos grupės organizatorius, kuris už analogiškus finansinius nusikaltimus anksčiau teistas 14 kartų, reklamos ir statybos darbus teikiančių bendrovių vadovai bei realios veiklos nevykdžiusių bendrovių direktoriai – dažniausiai asocialūs asmenys, neturintys darbo ir pajamų šaltinio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt