Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.25 10:15

A. Širinskienė: konservatoriai vilkino VRK atliekamą tyrimą

LRT.lt 2019.02.25 10:15

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, Seimo narė Agnė Širinskienė, reaguodama į informaciją, kad konservatoriai sulaukė senaties termino, pagal kurį jiems nebus surašyta bauda dėl pažeidimo, sako, kad esamas reguliavimas leidžia nesąžiningai besielgiančioms partijoms vilkinti VRK atliekamus tyrimus.

Pranešime teigiama, kad balandžio 10 d. VRK priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad LVŽS, į 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos išlaidas neįtraukusi išlaidų, skirtų darbuotojų atlyginimams, pažeidė teisės aktų nuostatas.

Praėjus 30 d. terminui, per kurį LVŽS galėjo skųsti šį VRK sprendimą, atsakingam asmeniui (LVŽS pirmininkui R. Karbauskiui) VRK surašė administracinio nusižengimo protokolą ir teismas skyrė baudą. LVŽS bendradarbiavo su VRK, operatyviai teikė dokumentus, neslėpė įdarbintų asmenų ir pripažino padarytas apskaitos klaidas, nevengė administracinės atsakomybės, neskundė teismui VRK sprendimo.

Sausio 10 d. VRK, išnagrinėjusi analogišką konservatorių situaciją, konstatavo, kad TS-LKD padarė pažeidimą. t. y. buvo pripažinta,  kad TS-LKD pažeidė politinių kampanijų finansavimo tvarką, į 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos finansinę apskaitą neįtraukusi beveik 70 000 eurų. Ši suma buvo išmokėta konservatorių per rinkimus įdarbintiems darbuotojams.

Iki šiol nei vienas VRK narys šio VRK sprendimo pagrindu nėra surašęs administracinių nusižengimų protokolo atsakingam konservatorių partijos asmeniui. Sprendžiant iš informacijos viešojoje erdvėje – toks protokolas ir nebus surašytas, kadangi suėjo senaties terminas. Tokiu būdu už pažeidimą atsakingi asmenys partijoje, tikėtina – pats konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis – išvengė atsakomybės.

Nėra nustatyti ir VRK tyrimų atlikimo terminai, o tai sudaro sąlygas vilkinimui, atsiranda nepagrįsti reikalavimai terminus pratęsti, taip sulaukiant senaties.

„VRK šiuo metu yra bene vienintelė institucija, kurios atliekamų tyrimų trukmės nereguliuoja įstatymas, esamas reguliavimas nenumato ir sankcijų nesąžiningoms partijoms, kurios atsisako pateikti VRK prašomą informaciją. Tai reiškia, kad turime diskutuoti apie VRK įstatymo bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kurie užtikrintų, kad visos partijos vienodai atsako už įstatymų pažeidimus ir turi vienodas veiklos sąlygas“, – pažymi Seimo narė A. Širinskienė

Teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų greitą ir efektyvų VRK pradėtų tyrimų atlikimą, planuojama registruoti artimiausiu laiku, dar prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi