Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.24 11:39

Teismas laikinai sustabdė koncerno „MG Baltic“ bylą prieš VSD

BNS 2019.02.24 11:39

Teismas laikinai sustabdė civilinę bylą, kurioje verslo koncernas „MG Baltic“ ir saugumo pažymose minimi asmenys pareiškė ieškinį Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir kitoms institucijoms.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko bylos parengiamasis posėdis. Jose šalys išsakė įvairius prašymus, BNS informavo valstybei atstovaujanti advokatė Liudvika Meškauskaitė.

„Nutarta bylą sustabdyti, nes nagrinėjama daugiau panašių bylų, gali būti susijusių su šia byla“, – BNS sakė ji.

Nutartis dėl bylos sustabdymo dar gali būti skundžiama aukštesnės instancijos teismui.

Ieškinį pateikė pats koncernas ir žvalgybos pažymose minimi asmenys – buvęs prokuroras Ramutis Jancevičius, „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus, LNK televizijos vadovė Zita Sarakienė, buvęs koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis.

Jie teigia, kad VSD rašte esantys teiginiai neatitinka tikrovės. 

Vilniaus miesto apylinkės teismo žinioje esančioje civilinėje byloje dėl dalykinės reputacijos ir neturtinės žalos atlyginimo valstybei atstovauja Seimas, Vyriausybė, kelios ministerijos ir VSD.

Kaip atsakovas įtrauktas ir VSD vadas Darius Jauniškis. 

Pernai gruodžio 12 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad verslo koncernas „MG Baltic“ turi teisę teismuose bylinėtis dėl VSD teiginių.

VSD rašte buvo rašoma, kad „MG Baltic“ atstovų veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, kad koncernas papirkinėjo ir šantažavo politikus. „MG Baltic“ atstovai VSD raštą vadino nuomonių ir prielaidų kratiniu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas