Lietuvoje

2019.02.23 15:13

Pristatė būdą, kaip kovoti su maisto švaistymu: surinktą maistą dalins skurstantiesiems

Maisto bankas pristatė internetinę platformą, kurioje kavinės ir restoranai gali pranešti apie maisto likučius. Juos atvykę surinkti savanoriai paramą gabena į „Caritą“, kur maistas išdalinamas skurstantiesiems. Maisto švaistymo problema vertinama kaip itin paradoksali: beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas kasmet išmeta apie 50 kilogramų tinkamo vartoti maisto, nors pilnaverčio maisto kasdien neįperka kas šeštas Lietuvos gyventojas.

Dienos pietūs – darbo dienomis pats darbymetis viešojo maitinimo įstaigoms. Vienas tokių restoranų neparduotą maistą anksčiau leisdavo pasidalyti darbuotojams, o dalį išmesdavo. Viskas pasikeitė, prisijungus prie „Maisto banko“ iniciatyvos „fud.lt“.

„Mes apsiskaičiuojame, „prašaunam“ tą dieną, ji mums nelabai sėkminga, bet kažkam gali pavirsti gera diena, kažkas mūsų nelaime ar mūsų apsiskaičiavimu gali pasidžiaugti“, – pasakoja restorano „Busy Beet“ gamybos direktorius Audrius Dailidonis.

Įpusėjus dienos pietums, paprastai tampa aišku, koks maistas ir kiek porcijų liks neparduota. Jų pasiimti atvyksta „Maisto banko“ atstovas Tadas. Vietoj šiukšliadėžių, maistas kraunamas į švarias maisto talpas, kurios gabenamos nepasiturintiesiems.

„Tiek žmogus, kuris dar nedirba ir neturi galimybių nusipirkti maisto, kiek jo reikia, arba tie, kurie jau dirba, bet dar nėra gavę darbo užmokesčio ar moka įsiskolinimus ir tada ta parama maistu tampa labai svarbi“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Laikinųjų namų vadovė Aida Karčiauskienė.

Maistas švaistomas visose jo tiekimo grandyse. Pavyzdžiui, maltinuko kelias prasideda gyvulių ūkyje, kur jau netenkama apie 5 proc. būsimų gaminių.

Perdirbimo etape, pavyzdžiui, pakuojant maltinukų mėsą, netenkama maždaug 19 proc.

Restoranai gali išmesti apie 12 proc. maisto, tačiau dažniausiai dar vartoti tinkamu maistu šiukšliadėžes pildo patys gyventojai – iš namų išmetama apie 40 proc. gero maisto.

Plačiau – Izabelės Pukėnaitės reportaže.