Lietuvoje

2013.09.05 23:13

Padedant „Arui“, sulaikyti įtariamieji, reketavę Panevėžio regiono ūkininkus (atnaujinta)

LRT.lt2013.09.05 23:13

Ketvirtadienį po ilgalaikio tyrimo, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, į pagalbą pasitelkę antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, penkiuose Lietuvos Respublikos miestuose atlikto 13 kratų, sulaikė ir į areštinę patalpino penkis įtariamuosius, siejamus ir su Biržų miesto nusikaltėliais.

Ketvirtadienį po ilgalaikio tyrimo, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, į pagalbą pasitelkę antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, penkiuose Lietuvos Respublikos miestuose atlikto 13 kratų, sulaikė ir į areštinę patalpino penkis įtariamuosius, siejamus ir su Biržų miesto nusikaltėliais.

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, sulaikyti asmenys policijai yra žinomi ir buvo ilgą laiką kontroliuojami bei renkama informacija apie galimas jų nusikalstamas veikas.

Sulaikyti įtariamieji Virginijus Jonaitis (gim. 1966 m., anksčiau teistas, tačiau teistumas išnykęs, teisiamas už sukčiavimus, 3 kartus buvo taikytos Lietuvos Respublikos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo normos), Gerhardas Jonaitis (gimęs 1985 m., neteistas), Kęstutis Koplunas (gimęs 1968 m., anksčiau teistas, tačiau teistumas išnykęs, 1 kartą buvo taikytos Lietuvos Respublikos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo norma), Valdas Žukauskas gimęs 1981 m., anksčiau teistas, tačiau teistumas išnykęs, 2 kartus buvo taikytos Lietuvos Respublikos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo normos) ir Giedrius Rimkus (gimęs 1969 m., neteistas).

Pasak Panevėžio aps. VPK viršininko Rimanto Bobino, šie sulaikymai – tai ilgalaikės, beveik metus trukusios Panevėžio kriminalistų operacijos rezultatas.

„Praėjusių metų pabaigoje gauta informacija buvo nuodugniai tikrinama, palaipsniui fiksuojami įkalčiai, renkami kiti įrodymai ir tik šiandien galėjome realizuoti tai, ką mūsų darbuotojams pavyko surinkti ir užfiksuoti per ilgalaikį tyrimą“, – teigia R. Bobinas.

2012 m. pabaigoje į Panevėžio aps. VPK ONTB pareigūnus kreipėsi individualia žemės ūkio veikla užsiimantis apskrities gyventojas, kuris pranešė, kad grasindami susidorojimu, grupė asmenų reikalauja iš jo pinigų – 150 tūkst. litų.

Panevėžio aps. VPK ONTB nedelsiant pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad veikdami organizuotoje grupėje sulaikytieji siekė atimti ir atiminėjo pinigines lėšas, gaunamas iš Nacionalinės mokėjimo agentūros, siekė užvaldyti žemės sklypus. Už galimai nusikalstamu būdu įgytas lėšas įtariamieji pirko nekilnojamojo turto, transporto priemonių, atliko finansines operacijas ir sandorius tam, kad pinigai ar kitas turtas būtų įteisinti, t.y. galimai vykdė nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą.

Panevėžio apskrities apskrities VPK ONTB pareigūnai, siekdami objektyviai ir išsamiai surinkti įrodymus bei nustatyti galimus kitus nukentėjusius asmenis, kreipiasi į Panevėžio apskrities ir visos šalies gyventojus, nukentėjusius nuo sulaikytų asmenų. Piliečiai gali kreiptis į Panevėžio apskrities VPK, adresu Tulpių g. 60, Panevėžys, tel. (8~45) 503014.

Asmenys, turintys informacijos, tačiau vengiantis viešumo, gali kreiptis anoniminiu tel. (8~45) 503333, arba anoniminiu elektroniniu paštu panevezioontb@gmail.com.

Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą numato atsakomybę net iki 10 metų, o už nusikalstamu būdų įgyto turto realizavimą gresia iki 7 metų nelaisvės.

„Dar kartą noriu pabrėžti, kad policija kontroliuoja ir stebi visas šalyje veikiančias nusikalstamas grupuotes. Jokia nusikalstama grupuotė nevaldo ir nevaldys nei vieno Lietuvos miesto“, – po sulaikymų teigė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis. 

Apie Biržų nusikaltėlius prakalbęs ūkininkas Romualdas Misevičius: policija sulaikė ne mano skriaudiikus

Naujienų portalas 15min.lt praneša, kad apie Biržuose siautėjančias nusikaltėlių gaujas viešai prabilęs ūkininkas Romualdas Misevičius teigia, kad policijos ketvirtadienį sulaikyti nusikalstamos grupuotės nariai nėra tie, dėl kurių siautėjimo į policiją kreipėsi jis. Pasak ūkininko, sulaikytieji nėra pagrindiniai Biržuose siautėjančios gaujos vadeivos.

„Man ir kitiems biržiečiams šitos pavardės yra girdėtos. Kiek žinau, šitie veikėjai supirkinėjo žemę. Jie priskirti šitai gaujai, tačiau mano atveju, ne jie – pagrindiniai įtariamieji, nebent pagalbininkai. Manęs jie nereketavo“, – 15min.lt teigė R. Misevičius.

Pasak ūkininko, pagrindiniu įtariamuoju jo skunduose nurodomas Biržų sporto mokyklos futbolo treneris Mantas Bartuškevičius.

„Mano visuose pareiškimuose jis minimas kaip pagrindinis įtariamasis. Ir brakonierių sulaikymo byloje jam pateikti kaltinimai dėl grasinimų susidoroti su manimi, su mano šeima, grasinimų nužudyti“, – teigė ūkininkas.

Be to, R. Misevičius pareiškimuose policijai kaip įtariamąjį nurodo vieną buvusio Biržų policininko sūnų.

„Nebenoriu pavardžių minėti, nes žinau, kad jie jau ketina skųstis neva apšmeižti“, – pridūrė ūkininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.