Lietuvoje

2019.02.22 14:12

Baikerio A.Kilkaus nužudymo byla: kaltinimai L.Baltrūnui ir jo žmonai išnyko

Saulius Chadasevičius, 15min.lt2019.02.22 14:12

Tirdama Aivaro Kilkaus dingimo ir tikriausiai nužudymo bylą, prokuratūra buvo priversta panaikinti visus įtarimus dabar jau buvusiam pagrindiniam įtariamajam Laurynui Baltrūnui ir jo žmonai Daivai Baltrūnienei.

Penktadienį portalui 15min tai patvirtino Baltrūnų šeimai atstovaujantis advokatas Saulius Juzukonis.

„Taip, mes vakar sužinojome“, – sakė teisininkas ir pridūrė, kad fiziškai šie prokuratūros nutarimai, išsiųsti paštu, jo dar nepasiekė. S. Juzukonis laukia dokumentų, kad galėtų su jais nuodugniai susipažinti ir su savo ginamaisiais spręsti dėl galimų tolesnių veiksmų.

Advokatas paaiškino, kad įtarimų panaikinimo pagrindas yra tai, jog ikiteisminio tyrimo metu nėra surinkta duomenų, pagrindžiančių būtent šių įtariamųjų kaltę. „Panašu, kad tyrėjai išnaudojo visas galimybes, ir konstatavo, kad neįrodė, kad būtent jie padarė tas nusikalstamas veikas“, – svarstė S. Juzukonis.

Šiuo metu prokuratūros nutarimas dėl įtarimų panaikinimo įsigaliojęs. Tiesa, formaliai per 20 dienų jis gali būti skundžiamas. Tokią teisę turi, pavyzdžiui, nukentėjusioji ieškomo baikerio žmona.

Įtarimų panaikinimas Baltrūnams nereiškia, kad byla apskritai nebetiriama. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, nes esminis dalykas – A. Kilkaus dingimo ir galbūt gyvybės atėmimo aplinkybės, lieka dar neatskleistas

Anksčiau įtarimai šioje byloje buvo pareikšti ir artimam baikerio L. Baltrūno bičiuliui Kazimierui Jakui. 15min žiniomis, šiuo metu ir šiam vilniečiui įtarimai jau yra panaikinti, taip pat, kaip A. Baltrūnui su žmona.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.