Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.23 09:00

Tęsiasi kova dėl populiariausios partijos vardo: konservatoriai pasiekė aukštumas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.02.23 09:00

Lyderiais politinių partijų reitinge išlieka tos pačios dvi partijos, tačiau jos vis nepasidalina pirmosios vietos. Kaip LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys, šį kartą konservatoriai iškovojo pirmąją vietą, bet ir pasiekė tokias aukštumas, kurių nebuvo pasiekę nuo pat rinkimų.

„Reikia pasakyti, išlieka tie patys lyderiai kaip ir ankstesniais mėnesiais, kaip ir praeitais metais, tik jie susikeitė vietomis – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (YS-LKD) pirmoje vietoje. Jie turi apie 19 proc. nuo visų gyventojų ir net 31 proc. nuo atėjusių  balsuoti. Tai aukščiausias rezultatas po rinkimų“, – komentuoja V. Gaidys.

Antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Už juos balsuotų beveik 17 proc. skaičiuojant nuo visų gyventojų ir 27 proc. nuo balsuojančiųjų. Anot V. Gaidžio, „valstiečių“ rezultatas nuo sausio mėnesio nelabai pasikeitė, tačiau vis dar išlieka intriga, kuri partija užims pirmąją vietą.

„Tai – neabejotinos mūsų politinės scenos lyderės. Visų kitų partijų reitingai, kurie ir taip nebuvo aukšti, netgi menksta. Sumažėjo socialdemokratų partijos reitingas. Šiuo metu už juos balsuotų 5 proc. nuo visų gyventojų, 8 proc. nuo balsuojančių. Yra tam tikras sumažėjimas“, – pastebi V. Gaidys.

Jo teigimu, taip pat mažėja ir Darbo partijos reitingas – ją palaiko 4,8 proc. visų ir 7,9 proc. balsuosiančių gyventojų. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ palaikančiųjų gretos taip pat mažėja ir tai vyksta jau ketvirtą mėnesį – už šią partiją balsuotų 4,3 proc. visų ir 7,1 proc. balsuojančių gyventojų.

„Matyt, organizacinė krizė ar kokios kitos problemos vyrauja partijose. Žodžiu, turime du lyderius ir gana daug partijų, kurios, pavadinkime, kažkaip nesusitupėjusios. Kažko joms trūksta. Matyt, rinkimai į vietos tarybas kažkaip supurtys tą politinę sceną, tas partijas. Vienos gal sustiprės, o kitos išliks mūsų politinėje scenoje“, – svarsto V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi