Lietuvoje

2019.02.22 13:45

Asociacija: sprendimas viešinti medikų ir farmacininkų bendradarbiavimą – labai svarbus

ELTA 2019.02.22 13:45

Sprendimas viešinti medikų ir farmacininkų bendradarbiavimą yra sveikintinas ir labai svarbus, nes sektoriaus skaidrumas didina visuomenės pasitikėjimą, teigia Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA).

Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui viešai skelbti įvairias gydymo įstaigų bendradarbiavimo formas. Įsigaliojus pataisoms, visi vaistų registruotojai ir jų atstovai privalės atskleisti informaciją apie bet kokią paramą medikams, gydymo įstaigoms ir farmacijos specialistams.

IFPA, vienijanti 17 inovatyvių vaistų gamintojų Lietuvoje, praneša jau anksčiau prisijungusi prie Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (angl. European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations – EFPIA) iniciatyvos ir nuo 2016 metų savanoriškai skelbianti duomenis apie inovacijų pažangai būtiną bendradarbiavimą su medikais. 

„Mūsų asociacijos narės jau kelerius metus viešai skelbia bendradarbiavimo su Lietuvos medikais, sveikatos srities organizacijomis apimtis. Sveikatos specialistų ir farmacijos pramonės bendradarbiavimas pirmiausia yra skirtas pagerinti pacientų gyvenimą, tad sprendimas patvirtinti šias įstatymo pataisas yra sveikintinas ir labai svarbus, nes sektoriaus skaidrumas didina visuomenės pasitikėjimą“, – IFPA pranešime sako IFPA direktorė Agnė Gaižauskienė. 

Anot IFPA, Lietuvoje bendradarbiavimo vertes iki šiol savanoriškai skelbė apie 40 farmacijos kompanijų, kurias vienija IFPA, Vaistų gamintojų asociacija ir kitos organizacijos. Jos įsipareigojo tai daryti 2016 metais pasirašydamos Atskleidimo kodeksą, siekdamos didesnio skaidrumo. 

„2017 metų duomenimis, Atskleidimo kodekso besilaikančios kompanijos Lietuvoje investavo daugiau kaip 11 min. eurų. Šias lėšas kompanijos skyrė klinikiniams tyrimams, mokslinėms konferencijoms, kitoms veikloms, kurios prisideda prie gydytojų kvalifikacijos kėlimo. Šiuo metu yra kuriama apie 7000 naujų vaistų, tad bendras darbas yra būtinas norint pagerinti ligų prognozę, sergančiųjų gyvenimo kokybę, didinti inovatyvių gydymo metodų prieinamumą Lietuvos pacientams“, – teigia A. Gaižauskienė. 

Pasak jos, įtvirtindama Farmacijos įstatymo pataisas vyriausybė dar labiau didina sektoriaus skaidrumą, kuris yra sklandaus visuomenės sveikatai būtino medicinos progreso pagrindas.