Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.22 12:11

Druskininkų mero patarėją A. Kadziauską prašoma suimti dviem mėnesiams

BNS 2019.02.22 12:11

Teisėjų ir advokatų kyšininkavimo bylą  tiriantys prokurorai penktadienį kreipėsi į teismą, prašydami dviem mėnesiams suimti Druskininkų mero Ričardo Malinausko patarėją Aivarą Kadziauską. 

Vilniaus miesto apylinkės teismas nutartį skelbs po pietų.

A. Kadziauską ginantis advokatas Martynas Žilinskas žurnalistams sakė, kad nėra pagrindų kardomajai priemonei skirti. 

„Aš norėčiau vieną rašytoją pacituoti, kad „teisingas nuosprendis būna su patirtimi, o patirtis dažniausiai atsiranda iš neteisingų nuosprendžių“. Tai būtų toks mano komentaras“, – sakė advokatas. 

Lydimas dviejų uniformuotų policijos pareigūnų, A. Kadziauskas prieš vidurdienį buvo atvestas į teismo posėdį Vilniaus miesto apylinkės teisme. Vedamas teismo koridoriais, jis neatsakinėjo į žurnalistų klausimus.

Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį panaikino R. Malinausko ir patarėjo teisinę neliečiamybę, netrukus teisėsauga jiems abiems pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir papirkimo.

A. Kadziauskas buvo sulaikytas Vilniaus centre, merui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įtarimų turinio teisėsauga kol kas nekomentuoja. Anksčiau Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Druskininkų meras kaltinimus vadina absurdiškais ir teigia nepažįstantis nė vieno viešai įvardyto bylos įtariamojo.

Jis apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja darė spaudimą teisėjams, jog šie nustatytų pažeidimus vadinamojo Vijūnėlės dvaro statyboje. Prezidentūra tai pavadino melu.

Teisėjų korupcijos byloje buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp jų – aštuoni teisėjai, penki advokatai ir 13 kitų asmenų. Dalį jų teismas leido suimti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi