Lietuvoje

2019.02.21 16:42

Po apsilankymo STT R. Malinauskas neslėpė šypsenos: „Niekas nebestebina, viskas faina“

BNS, LRT.lt 2019.02.21 16:42

Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui teisėsauga ketvirtadienį pareiškė įtarimus prekyba poveikiu ir papirkimu, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

BNS žiniomis, šiuo metu R. Malinauskas atvyko į STT apklausai.

Kaip pranešta anksčiau, kad Druskininkų mero patarėjas A. Kadziauskas yra sulaikytas. Druskininkų merui R. Malinauskui skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

„Druskininkų meras ir jo patarėjas įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje“, – rašoma STT pranešime spaudai.

Jiems įtarimai pareikšti netrukus po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija panaikino teisinę neliečiamybę. Jie imunitetą turėjo kaip kandidatai savivaldos rinkimuose.

Įtarimų turinio teisėsauga kol kas nekomentuoja. Anksčiau STT vadovas Žydrūnas Bartkus teigė, jog yra duomenų, kad buvo mokėti kyšiai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Abiejų įtariamųjų namuose buvo atliktos kratos. 

Po vizito STT R. Malinauskas neslėpė geros nuotaikos: viskas faina

Išėjusio iš STT Druskininkų mero žurnalistai pasiteiravo, kaip jis jaučiasi ir kokios istorijos baigties jis tikisi. Pats R. Malinauskas teigė, kad jo apklausa nesutrikdė ir jaučiasi pakankamai ramus.

„Šauniai. Ruošiamės apklausai“, – trumpai įtarimų sulaukęs R. Malinauskas atsakė į žurnalistų klausimus.

Mero teigimu, šiais laikais jo jau nieko nebestebina, o jis nusiteikęs optimistiškai.

„Šiais laikais niekas nestebina. Viskas faina“, – eidamas iš STT kalbėjo R. Malinauskas.

Tiesa, žurnalistų paklaustas, ar yra pasirengęs, jei pareigūnai jį sulaikytų, Druskininkų meras sakė, jog tai jo nenustebintų.

„Aš manau, kad prie tokių aplinkybių, kurios dabar yra, reikia būti pasiruošus viskam“, – lakoniškai sakė R. Malinauskas.

Platus tyrimas, įtariamųjų dešimtys

Ikiteisminiame tyrime trečiadienį buvo sulaikyti 26 asmenys, tarp jų – aštuoni teisėjai, penki advokatai ir 13 kitų asmenų. Dalį jų teismas leido suimti. 

Druskininkų meras kaltinimus vadina absurdiškais ir teigia nepažįstantis nė vieno viešai įvardyto bylos įtariamojo.

Spaudos konferenciją ketvirtadienį surengęs meras taip pat apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą ir pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja spaudė teisėjus. Prezidentūra tai pavadino melu.