Lietuvoje

2019.02.21 15:26

Vilniaus centre sulaikytas R. Malinausko patarėjas A. Kadziauskas

lrytas.lt 2019.02.21 15:26

Ketvirtadienį Vilniaus centre sulaikytas Druskininkų mero Ričardo Malinausko patarėjas Aivaras Kadziauskas, viskas įvyko Gedimino prospekte. A. Kadziauską pareigūnai išlaipino ir automobilio ir nuvedė į tarnybinį automobilį. 

Šį faktą naujienų portalui lrytas.lt patvirtino pats R.Malinauskas, jis automobilyje buvo patarėjo sulaikymo metu.

„Pareigūnai prie automobilio pareigūnai prišoko lyg žvėrys, išlaipino patarėją ir nusivedė į savo automobilį“, – trumpai pasakojo R.Malinauskas ir pridūrė, jog sulaikymui jis pats yra pasiruošęs – susidėjęs visus daiktus.

Vos prieš valandą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino R. Malinausko ir A. Kadziausko teisinę neliečiamybę.

Prokuroras Martynas Jovaiša VRK posėdyje prašė klausimą svarstyti uždarame posėdyje, tačiau sutarta neviešinti prokurorų kreipimosi turinio ir sprendimą priimti viešai.

Pareigūnai teigia įtariantys, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje.

„Dabar vykstančio ikiteisminio tyrimo metu yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad R. Malinauskas ir kitas asmuo dalyvavo nusikalstamas veikas“, – žurnalistams sakė prokuroras.

Jis sakė šiuo metu negalintis atsakyti, ar teisėsauga sulaikys R. Malinauską.

„Pagal šiandien duotą leidimą panaikinus neliečiamybę teisėsaugos institucijos įgyja teisę sulaikyti ar kreiptis į teismą suėmimo, tačiau, ar tai bus daroma, negalėčiau komentuoti“, – teigė M. Jovaiša.