Lietuvoje

2019.02.21 14:39

Prokuroras neatskleidė, ar R. Malinauskas bus sulaikytas

BNS, LRT.lt2019.02.21 14:39

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino Druskininkų mero Ričardo Malinausko neliečiamybę teisėjų korupcijos byloje, o prokuroras plačiau nekomentavo, ar Druskininkų meras jau artimiausiu metu gali būti sulaikytas.  

Prokurorų prašymu taip pat panaikinta jo patarėjo Aivaro Kadziausko neliečiamybė.

Po VRK posėdžio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša plačiau situacijos nekomentavo, o taip pat neatskleidė ar Druskininkų meras gali būti jau artimiausiu metu sulaikytas.

„Pagal šiandien duotą leidimą panaikinus neliečiamybę teisėsaugos institucijos įgyja teisę sulaikyti ar kreiptis į teismą suėmimo, tačiau, ar tai bus daroma, negalėčiau komentuoti“, – teigė M. Jovaiša.

Pareigūnai teigia įtariantys, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje.

„Dabar vykstančio ikiteisminio tyrimo metu yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad R. Malinauskas ir kitas asmuo dalyvavo darydami nusikalstamas veikas“, – žurnalistams sakė prokuroras.

Jis patvirtino, kad įtarimai susiję su kyšininkavimu, bet nekomentavo, apie kokio dydžio kyšį kalbama. Portalo 15min žiniomis, R. Malinauskas ir jo patarėjas A. Kadziauskas galėjo susitarti dėl 50 tūkst. eurų kyšio perdavimo.

R. Malinauskas turėjo neliečiamybę kaip kandidatas į Druskininkų merus. Jis rinkimuose dalyvauja su visuomeniniu komitetu „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“.

Pagal įstatymus, kandidatas savivaldos rinkimuose be Vyriausiosios rinkimų komisijos sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.