Lietuvoje

2019.02.21 15:05

R. Malinausko neliečiamybės panaikinimas VRK užtruko vos kelias minutes

LRT.lt2019.02.21 15:05

VRK ketvirtadienį panaikino teisėjų korupcijos skandale paminėto Druskininkų mero Ričardo Malinausko teisinį imunitetą.  

Klausimas dėl R. Malinausko posėdyje užtruko ganėtinai trumpai, o nariai sprendimą priėmė bendru sutarimu.

Įdomu tai, kad pats Druskininkų meras posėdyje nedalyvavo, motyvuodamas tuo, kad apie jį nebuvo pranešta, o visos žinios R. Malinauską pasiekė iš žiniasklaidos.

„Sprendimas aiškus ir visiškai dėl to nepergyvenu, nes  53 metus gyvenu be tos apsaugos. Koks bus sprendimas, manęs nelabai domina“, – dar prieš VRK posėdį surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Malinauskas. 

Posėdyje dalyvavęs prokuroras Martynas Jovaiša šiuo klausimu VRK paprašė uždaro posėdžio.

„Komisijos nariams rašto turinys yra žinomas <...> Galbūt, mes galime suderinti viešą posėdį su kreipimusi ir patenkinti prokuroro prašymą, žinant visiems komisijos nariams kreipimosi turinį, kokios yra aplinkybės nurodytos. Visi komisijos nariai, kad tai nėra viešai skelbiama informacija“, – VRK posėdyje sakė komisijos vadovė L. Matjošaitytė.

Vienas VRK narių, Vilius Semeška, nuo R. Malinausko neliečiamybės svarstymo klausimo nusišalino, motyvuodamas tuo, kad pats anksčiau aktyviai pasisakė apie vadinamo Vijūnėlės dvaro skandalingus faktus, taip pat yra buvęs Druskininkų savivaldybės nariu.

„Dėl R. Malinausko ir A. Kadziausko klausimo svarstymo aš norėčiau komisijai įteikti nusišalinimą, nes buvau Druskininkų savivaldybės tarybos nariu, aktyviai pasisakiau dėl Vijūnėlės dvaro veiksmų. Nors nematau viešojo ir privataus intereso, tačiau norėčiau nusišalinti“, – sakė VRK narys Vilius Semeška.

Klausimo svarstymas posėdyje užtruko vos kelias minutes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.