Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.21 10:45

Dėl V. Matijošaičio ir V. Sinkevičiaus susitikimo konservatoriams kilo klausimų: ar buvo kažkas pažadėta?

LRT.lt 2019.02.21 10:45

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Rasa Juknevičienė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, prašydami atsakyti į klausimus po susitikimo su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu. Pastarasis po susitikimo paskelbė neketinantis dalyvauti Prezidento rinkimuose.  

„Politologai ir apžvalgininkai tai įvertino kaip vienareikšmiškai naudingą sprendimą kandidatui į prezidentus ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui. Todėl ekonomikos ir inovacijų ministro, pasiskelbusio ministro pirmininko rėmėju ir patikėtiniu, viešai lydėjusio jį į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašome aiškių atsakymų, kokius pažadus teikė aukščiausi valstybės pareigūnai idant V. Matijošaitis nesudarytų konkurencijos „valstiečių“ kandidatui į prezidentus“, – pažymėjo vienas iš kreipimosi autorių A. Anušauskas.

Parlamentarai ministro prašo atsakyti: kokius klausimus ir kokius projektus ministras V. Sinkevičius aptarė su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu? Kiek iš viso žmonių ir kokie ministerijos tarnautojai dalyvavo susitikime su Kauno meru?

Konservatoriai prašo ministro pateikti susitikimo su Kauno meru protokolą ir atmintinę.

„Kai vienai politinei jėgai naudingiems politiniams tikslams pasiekti naudojamasi valstybės resursais (žmogiškaisiais ir gal net piniginiais), visuomenei turi būti aiškiai įvardinti tokio susitikimo tikslai, aplinkybės ir pažadų apimtys. Taip pat norime sužinoti, kokie konkretūs pažadai buvo duoti Kauno merui šio susitikimo metu ir ar jie buvo suderinti su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu“, – klausimus ministrui apibendrino Seimo narė R. Juknevičienė.

Turint omenyje, kad ministras tiesiogiai pavaldus premjerui, V. Sinkevičiaus klausiama, ar šis nemano, jog eidamas atsakingas ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas turėtų susikoncentruoti į savo tiesiogines pareigas ir atsakomybes bei susilaikyti nuo agitacijos šalies prezidento rinkimuose?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi