Lietuvoje

2019.02.20 22:13

VTEK tirs Klaipėdos uosto vadovo A. Vaitkaus elgesį

LRT.lt, ELTA2019.02.20 22:13

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tirs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus elgesį. Sprendimas priimtas išnagrinėjus gautą pranešimą.

Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų deklaruoti privačius interesus.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

LRT.lt primena, jog ketvirtadienį susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, kad VTEK pateikus išvadas ir esant joms nepalankioms Klaipėdos uosto vadovui A. Vatkui, šis eiti pareigų toliau negalėtų.

„Reikia suprasti, kad šitos išvados yra labai rimtos, ir net jei ypatingai gerai dirbančiam žmogui dėl tam tikrų aplinkybių susiklosto situacija, kad tarnybinė etika gali būti pažeista ir įmonės reputacijai gali grėsti pavojus, tai reikia suprasti, kad po šitų išvadų negalima dirbti. Bet reikia išvadų sulaukti“, - Eltai sakė R. Masiulis. Pasak ministro, konfliktas iki savivaldos rinkimų pabaigos yra suvaldytas, nes A. Vaitkus yra nusišalinęs nuo sprendimų, susijusių su įmonių vadovais, su kuriais A. Vaitkus galėjo turėti galimai neskaidrių ryšių. Pats R. Masiulis informacijos apie A. Vaitkaus korupcinius ryšius nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš miesto bendruomenės nebuvo gavęs.

Vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą.

Tiesa, Klaipėdos valstybinis jūrų uostas sako, kad skleidžiama informacija apie tai, jog vienos kompanijos sulaukia didesnių uosto direkcijos investicijų nei kitos, yra tikrovės neatitinkanti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas anksčiau pranešė, kad kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) bei Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydami atlikti tyrimą dėl galimos korupcinio pobūdžio veikos ir viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.