Lietuvoje

2019.02.20 16:15

Komisija įvertino skundą dėl „Simpsonų“: serialas išteisintas

LRT.lt2019.02.20 16:15

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) gruodžio pabaigoje sulaukė vartotojų skundų dėl dviejų animacinio serialo „Simpsonai“ serijų, dėl esą iškraipomų šeimos vertybių.    

Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, LRTK nusprendė netaikyti administracinės atsakomybės dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ paskleistos informacijos.

2018 m. pabaigoje, gavusi du susirūpinusių tėvų skundus dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ skleidžiamos galimai neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos, LRTK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, pradėjo tyrimą.

LRTK atliko trijų serijų stebėseną, pagal nustatytą tvarką kreipėsi į šio animacinio serialo transliuotoją „All Media Lithuania“ ir paprašė pasiaiškinti dėl paskleistos informacijos.

Papildomai LRTK kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, kad ji įvertintų trijų serialo „Simpsonai“ serijų turinį.  LRTK taip pat kreipėsi į rinkos tyrimų bendrovę TNS LT, kad ji atliktų tyrimą ir įvertintų serijų, kuriose buvo paskleista galimai neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija, žiūrimumą.

Įvertinusi transliuotojo pateiktą paaiškinimą ir įsipareigojimą atsižvelgti į LRTK pateiktus pastebėjimus ir ateityje atsakingai vertinti šio serialo turinį, bei mažą tirtų serijų žiūrimumą, LRTK nusprendė administracinės atsakomybės transliuotojui netaikyti ir nesiūlyti keisti tirtų serijų transliavimo laiko bei žymėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt